Tatéři chtějí odškodnění za neoprávněné použití jejich tetování v hrách NBA 2K


Skupina tatérů Solid Oak Sketches se v pondělí rozhodla zažalovat Take-Two Software, kteří pravidelně každý rok vydávají hru NBA 2K. Vývojáři se samozřejmě snaží udělat hráče co nejvíce autentické, tudíž nechybí ani jejich ikonické tetování.

A to je právě věc, která Solid Oak Sketches vadí. Podle nich jsou všechna jejich tetování uměleckým dílem, které podléhá autorským právům, a za jejich použití ve hře je tudíž potřeba zaplatit. A jedná se o pěkně mastnou částku. Umělci po Take-Two, potažmo po 2K Games, kteří pod Take-Two spadají, požadují 1,1 milionu dolarů.

Pokud se konkrétně zaměříme na problémová tetování, jedná se o dětský portrét na předloktí LeBrona Jamese, korunu s motýly na pravém bicepsu Kobe Bryanta a popsaný svitek na pravém rameni DeAndreho Jordana. Určitě bude zajímavé sledovat, jak celá tato kauza dopadne, a zda-li se v dalším ročníku NBA 2K dočkáme hráčů bez jejich tetování.

nba-2k16-lebron-james


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí