Světové turné The World of Hans Zimmer jede do Čech


The World of Hans Zimmer

Nové koncertní turné The World of Hans Zimmer je ukázkou tvorby jednoho z nejuznávanějších filmových hudebních skladatelů všech dob. Jde o unikátní turné, které se uskuteční za účasti předních hudebníků a dlouholetých kolegů i spolupracovníků samotného Zimmera.

V rámci turné se již show představila v evropských metropolích. Nyní se poprvé chystá do Brna, kde se uskuteční 15. února 2020 v DRGF Areně.

Zimmer je dramaturgem i hudebním režisérem

Držitel Oscara, Grammy i Zlatého Globu Hans Zimmer je dramaturgem a hudebním režisérem celé show. Dirigentskou taktovku Hans Zimmer svěřil dlouholetému spolupracovníkovi Gavinu Greenawayovi, který je podle slov Hanse Zimmera mnohem lepším dirigentem než on sám. Symfonický orchestr pod jeho vedením bezpochyby přinese celé show intenzitu a stane se z ní nezapomenutelný zážitek.

Světové turné The World of Hans Zimmer se nyní úspěšně představuje v mnoha vyprodaných halách v Evropě i na dalších kontinentech. Mezi účinkujícími, které Hans Zimmer osobně vybral a požádal o spolupráci, je mnoho známých jmen hudebního světa.

Jedná se například o fenomenální Lisu Gerrard, jejíž mystický hlas diváci jistě znají z Oscary i Glóby ověnčeného filmu Gladiátor. Dále Tina Guo, violoncellistka, která hrála nádherná sóla ve skladbách k filmům Počátek, Lví Král nebo Wonder Woman. Nebo Pedro Eustache, jehož brilantní flétna zní ve filmech Piráti z Karibiku a Kung Fu Panda.

Hans Zimmer
Foto: Frank Embacher

Filmový výběr

Narozdíl od turné Hans Zimmer Live, které se soustřeďuje na kapelu Hanse Zimmera a obsahuje tak především skladby nesoucí se v duchu elektroniky, se v rámci turné The World of Hans  Zimmer představí filmové skladby speciálně upravené pro velký symfonický orchestr.

Hans Zimmer strávil přípravami téměř rok, svá nejlepší díla překomponoval tak, aby co nejlépe vyzněla právě s velkým živým orchestrem doplněným o mnoho sólistů a zpěváků. Fanoušci se mohou těšit na skladby z filmů Lví Král, Gladiátor, Piráti z Karibiku, Poslední samuraj, Temný rytíř, Pearl Harbor, Počátek, Interstellar a další.

Velkou novinkou budou také videosekvence z konkrétních filmů na velkoplošných obrazovkách. Ty ostatně vybíral také samotný Hans Zimmer podle toho, jak pro něj byly důležité při tvorbě samotné filmové hudby.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga Trip Surf Trip Sea You House Banger.cz Yezede Neverdie.cz LV Print