Světová premiéra Dánské dívky se odehraje v Praze


Dánská dívka

Kontroverzní román Dánská dívka nebyl doposud zpracován jinak než jako film. To se ale nyní snaží změnit spolek SpoluHra a Divadlo Na Fidlovačce.

Společně totiž usilují o přivedení první divadelní adaptace Dánské dívky na pražskou scénu. Lístky na slavnostní světovou premiéru, která se uskuteční letos 14. listopadu, jsou již teď k zakoupení na Hithitu.

Příběh

Historický román Dánská dívka se odehrává v období 20. a 30. let 20. století a líčí skutečný příběh manželů Wegenerových, kdy Einar Wegener jako jeden z prvních lidí na světě prošel operativní změnou pohlaví. Vše začíná momentem, kdy malířka Greta požádá svého manžela Einara o pomoc při tvorbě obrazu. Udělá si z něj modelku. Netuší ovšem, že rozmotala dávné trauma. Že v nitru jejího manžela žije žena Lili. A Greta se ve své bezpodmínečné lásce a odvaze rozhodne, že Lili pomůže na svět. A i profesor Bolk je připraven…

Spolek SpoluHra a Divadlo Na Fidlovačce nyní chce využít jedinečnou příležitost, jak zprostředkovat toto kontroverzní, avšak společensky neméně významné téma trans osob a jejich tranzice širšímu publiku, a to prostřednictvím uměleckého díla, které je obecně známé a oceňované. K tomu, aby se tak skutečně stalo, jim v tuto chvíli schází potřebné finance. Ty se rozhodli vybrat prostřednictvím sbírky na crowdfundingovém webu Hithit.cz.

Odměny

Přispěvatelé si tu kromě místa na slavnostní premiéře Dánské dívky mohou zakoupit i další zajímavé odměny jako třeba lístky na další představení spolku SpoluHra nebo ýlet do Drážďan. „Vybrané peníze využijeme zejména na technickou realizaci představení (režie, výroba kulis, výroba scény a kostýmů). Dále potřebujeme prostředky na hudbu a choreografii. Naším cílem je zajistit divákovi co nejintenzivnější zážitek z tohoto silného lidského příběhu, který vyniká mimo jiné i svou výtvarností,“ popisuje Filip Morštadt za SpoluHru.

Dramatizace se ujala scénáristka Kateřina Jonášová, pro kterou se tento příběh stal osobním. Režie se chopil jeden z nejoriginálnějších mladých režisérů současnosti Jakub Čermák a do hlavních rolí obsadil Daniela Krejčíka, Petru Horváthovou, Jiřího Korna a Anetu Krejčíkovou. Světová premiéra dramatizace knihy Davida Ebershoffa, kterou proslavil stejnojmenný oscarový film s Alicii Vikander a Eddiem Redmaynem v hlavních rolích, je pro Fidlovačku a SpoluHru událostí sezóny.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí