Stylo G má novej klip a my jeho profil


Stylo G přichází s klipem k jeho nejnovější tune “Move Back”. Opět využívá úspěšnej crossover recept podobně jako u starších věcí “Soundbwoy” nebo “Badd“. A co víc, při oficiálním představení v jamajskym rádiu byl přítomnej i Král dancehallu Beenie Man a celej song oceňoval jen v superlativech a došlo i na několik pull upů. Stylo G je hodně žhavý jméno a pomalu, ale jistě, se drápe vejš a vejš. Tak si o něm trochu povíme, a’right!

Stylo_G
“Lyrical badman from London!”, tak sám sebe charakterizuje v songu “Badd”. Ale vždyť se narodil na Jamajce, aha! Jo, narodil, v roce 1985 ve Spanish Town (jen kousek od Kingstonu), jenže v roce 2000 se i s mladším bráchou přestěhoval do Londýna. Mimochodem, ten mladší brácha je producent Kodi Starr (z Crazy Cousinz... hmmmmmm?). Oba se rychle začlenili do aktivní londýnský scény a pro Styla to byla velká škola všestrannosti. V roce 2004 mu vyšla kombinace s Ice Kid a Sickman nazvaná “My Youth“, žádnej super velkej ohlas, ale na každym rohu si o něm začali povídat. Pak následovala spolupráce s lidma jako Giggs, Chipmunk, Sneakbo nebo Gyptian, ale další banger na sebe nechal čekat až do roku 2011. To se ale nejdřív se musíme vrátit na začátek.

Jak bylo napsáno, Stylo (vl. jménem Jason McDermott) je z Jamajky, ale co víc, jeho táta je legenda z počátku devadesátejch let – Poison Chang. A náš umělec se na něj často odkazuje a byla asi jen otázka času, kdy i víc přijme jeho styl, čili dancehall. A to už sme zpátky v roce 2011, kdy vychází track “Call Me A Yardie” v produkci jeho bráchy, v trochu víc dancehall stylu. Tahle věc už se slušně protočila rádiem a bylo jasný, že Stylův talent nezapadne. Dokonce i Usain Bolt si ho během londýnský olympiády vyžádal na pódium během vlastní selekce v rámci reklamního večírku Puma (výhradní dodavatel vybavení jamajskýho olympijskýho týmu). To už měl Stylo G potvrzenej status songama jako “Winter Swag“, nebo “Hustle Pon Di Corner“. Ale vrchol dosavadní kariéry zatím přišel v roce 2013…mluvili sme o sonzích “Badd” a “Soundbwoy” (kterej rotoval i na pražskym rádiu Express), vedle toho spousta dalších tunes jako “Cross The Leader“, “Ready” nebo “Press Up“, hostovačky v rádiích, koncertování po Evropě a další a další práce. Teď přináší klip k nový věci “Move Back”, kterej se natáčel v Kingstonu, a je jasný, že se od něj máme v tomhle roce na co těšit. Pozorně ho sledujte, seen!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí