Slovenské wellness skvosty: Kde se nejlíp zrelaxujete?


U našich východních sousedů se dá kvalitně strávit prodloužený víkend i týdenní dovolená. Nabídka služeb slovenských hotelů se každým rokem zlepšuje: ať už chcete odbornou lázeňskou péči nebo odpočinek s výhledem na vysokohorské štíty, vsaďte na Slovensko.

Foto: Spa.cz

Relax pro bohy v Rajeckých Teplicích

Zhruba hodinu cesty od českých hranic najdete příjemné lázeňské městečko Rajecké Teplice. Vévodí mu jedinečný Aphrodite hotel v antickém stylu, který nabídne relax i zábavu pro celou rodinu. Víkend tady uteče jako voda z místního termálního pramene. V hotelovém komplexu jsou k dispozici lázeňské procedury, doporučujeme navštívit zejména místní moderní balneocentrum, které zajišťuje například vodoléčbu, klasické masáže, skotské střiky, oxygenoterapii nebo uhličitou koupel. Ovšem to není všechno. Součástí hotelu je také vodní ( zahrnuje dva vnitřní a čtyři venkovní bazény – všechny s termální vodou a otevřené po celý rok) a saunový svět. Tam si odpočinete v klasické finské sauně, tepidáriu a vyzkoušet můžete různé druhy parních komor (solnou, mentolovou, bylinnou či eukalyptovou).

Co je v okolí: Asi 20 minut od Rajeckých Teplic se nachází Žilina, půvabné město se zachovalým historickým centrem. Jednoznačně nejoblíbenějším výletem v okolí jsou Súlovské skály: naučná stezka národní přírodní rezervací zahrnuje skalní město a fotogenické výhledy do krajiny.

Foto: Spa.cz

Wellness království

Pokud neholdujete obrovským lázeňským nebo wellness komplexům, vítejte v hotelu Panorama v Trenčianských Teplicích. Rodinný hotel je “tak akorát” velký, stejně jako lázeňské město. Ovšem repertoár wellness služeb je ohromný. Pro dokonalý relax nabízí zážitkový bazén s protiproudem, masážními lavicemi, vodním gejzírem, masážními tryskami a dalšími vodními atrakcemi. Voda zde má teplotu 30°C. Hotelovým hostům je dále k dispozici saunový svět (finská, bylinková, parní sauna), Kneippova koupel, tropický déšť, masážní sprchy, ledové vědro a whirlpool. Wellness procedury zahrnují klasické a reflexní masáže, masáže lávovými kameny, lymfodrenáž, havajskou masáž Lomi Lomi, Dorn Breussova masáž, anticelulitidní masáž, blahodárné zábaly a uvolňující a revitalizační koupele nebo oxygenoterapie. Všechny procedury probíhají pod vedením odborníků.

Co je v okolí: Hotel se nachází se na úpatí Strážovských vrchů, 15 kilometrů od Trenčína. Tam najdete starobylý hrad, Katův dům nebo nejkrásnější židovskou synagogu na Slovensku.

Foto: Spa.cz

Zaparkovat v Parku

Piešťanské sirné bahno je unikátní v evropském i celosvětovém měřítku coby lék na pohybový aparát a nervový systém. Léčebné procedury i wellness si můžete dopřát například v hotelu Park. Jeho název není náhodný, skutečně se nachází v příjemném a tichém parku u ramena řeky Váh. Řeku můžete pozorovat ze střešní terasy, ale zcela jistě vás zaměstnají spíše wellness procedury, masáže a saunování v místním saunovém světě. V krytém bazénu najdete vodopád, ale také vodní křesla s perličkovou masáží a hydromasáží.

Co je v okolí: Piešťany a okolí nabízí síť úžasných turistických tras, takže záleží jen na vašem čase, kondici a počasí. V okolí najdete několik hradních zřícenin, přičemž nejznámější je hrad Čachtice.

Foto: Spa.cz

Nízké Tatry jako kulisa

A co takhle při relaxu pozorovat štíty hor? Nízké Tatry jsou krásné v jakémkoli ročním období a v hotelu Bystrá je na ně skvělý výhled. Hotel se nachází v klidném prostředí Národního parku Nízké Tatry nedaleko města Brezna. Myslí se tu hodně na děti, dětský koutek i wellness jsou samozřejmostí. V saunovém světě je možné využít finskou, infra, parní a solnou saunu, Kneipovu koupel, vířivku, ochlazovací bazén, vědro, ledopád, zážitkovou sprchu, oddychovou zónu a masáže. Ve vodním světě na vás čekají velký a malý chrlič, vodní masáž, divoká řeka s protiproudem, masážní lehátka, lavice, masážní sprchy, gejzír, vodní hřib, vířivka, oddychová zóna u bazénu. V chladném počasí oceníte také zimní zahradu s krbem.

Co je v okolí: Z pestré nabídky Nízkých Tater vybíráme například Bystrianskou jeskyni nebo hrad Ľupča původně ze 13. století.

Foto: Spa.cz

Vířivka v oblacích

Pokud míří vaše touhy ještě výš, tak můžeme nabídnout už jen Štrbské Pleso. Stylový tatranský wellness hotel Borovica spojuje přírodu s vysokým komfortem a neopakovatelnou atmosférou. Nachází se v nádherném prostředí Vysokých Tater, přímo na Štrbském Plesu – v nejvýše položené osadě na Slovensku a nadmořské výšce 1346 m. Hotelové wellness centrum nabízí vodní centrum s plaveckým bazénem, sauny (finská, infra, bylinková, eukalyptová), tureckou parní koupel, hvězdné tepidárium či speciální cvičení s fyzioterapeutem. Nechybí ani relaxační masáž, zábaly či wellness procedury. Třešničkou na dortu je pak venkovní jacuzzi s výhledem na Tatry.

Co je v okolí: Turistické trasy všeho druhu – od procházek pro nenáročné až po turistický adrenalin. Mezi nejvyhledávanější patří například stezka k Popradskému plesu, k vodopádu Skok a na Solisko.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli