Skywalker vydávají nový singl House of Gloom a vyrážejí s Attilou na koncerty za hranice


Tuzemská parta Skywalker vydává song House of Gloom. Ten je o těch míň příjemných snech a o tom, jak šílený někdy můžou být. Skywalker v březnu vyrážejí na hned několik zahraničních koncertních zastávek s kapelou Attila.

“House of Gloom je song o snech a o tom, jakej bordel nám můžou někdy udělat v hlavě. Tak to aspoň vnímám já v tý svojí. Sny můžou být pěkně děsivý místo, ze kterýho se vracíte do reality zmatený a totálně rozložený. Když jsem byl dítě, měl jsem dost strašlivý sny a jediný, co jsem si přál, bylo se z nich probudit. Hlavním “poselstvím” našeho novýho songu má být to, že ať už vám v noci servírujou sny sebevětší šílenost, záleží jen na tom, jaký jsou vaše činy a myšlenky během bdělýho dne,” vysvětluje za kapelu frontman Jay.

Na konci února vyráží Skywalker na víkend na Slovensko do Žiliny a do Bielsko-Biala do Polska. V březnu se pak připojí na vybraných zastávkách k celoevropské tour metalcoreových Attila. “Co se týče show s Attilou, je to trochu souhra okolností. Odpadl jim totiž hlavní support Our Hollow Our Home, kteří procházejí personální změnou. Díky jejich zrušeným shows jsme dostali za posledních pár let x skvělých příležitostí, kromě toho jsme ale i s nima před časem objeli Evropu a stali se kamarády. Především je to ale skvělá práce našeho booking agenta v Avocado Booking. Takže nás čeká pěkný jaro,” těší se na koncertní plány Skywalker. Kapela už oznámila první letní koncertní zastávky, mezi nimi je například Mighty Sounds nebo Fajtfest.

Minulý rok byl pro Skywalker náročný v tom, že původní plány, kdy měli rok odstartovat prominentní evropskou šňůrou, se kvůli covidu rozpadly. Celý rok dopadl koncertně jinak, ale i tak se povedlo pár úžasných věcí. Mezi nimi třeba skvělá show na Rock For People. “V prosinci jsme si udělali pár koncertů po Česku podle vlastních pravidel s kamarády v Glad for Today a Marked as an Enemy. Že se lidi hodně stahují do Prahy a lokální scény tím trpí, se ví už déle, proto jsme se toho trochu báli. Nicméně každá show byla totální masakr. Trochu nám to zase vrátilo tu původní energii, kvůli které jsme si zamilovali hardcore a bezprostřední koncerty a bylo to krásný,” vzpomíná Jay.

Skladba House of Gloom vychází u neměckého labelu Easthaven Records.

Text: Ivana Novotná
Foto: Skywalker


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli