Máme pro vás seznam nejočekávanějších filmů nadcházející zimy


Konec roku, respektive začátek toho nového, se sezónu co sezónu nese ve znamení těch největších filmových trháků. Už potřetí v řadě se dočkáme dalšího a každoročně asi nejdiskutovanějšího snímku ze světa Hvězdných válek. Nouze nebude ani o blockbustery v režii superhrdinů z komiksů DC nebo Marvel a na své si zajisté přijdou i příznivci temnějších žánrů. Zkrátka a dobře, o zábavu máme v následujících měsících postaráno.

Jigsaw
Datum premiéry: 26. říjen 2017
Znáte jeho jméno, znáte jeho hlas a on zná vaše hříchy. Legendární zabiják John Kramer, známější pod svým hrůzu nahánějícím pseudonymem Jigsaw, který byl považován za mrtvého, se po více než deseti letech vrací s dalším nápadem na hru. Jediné, co bude třeba, je držet se jejích pravidel. Režii osmého dílu proslulé hororové série Saw si vzali na starosti bratři Spierigové, kteří mají v portfoliu zatím spíše “béčkové” snímky.

Thor: Ragnarok
Datum premiéry: 3. listopad 2017
Asgard je znovu v ohrožení. Do bájného města přichází bohyně smrti Hela a Thor ji pochopitelně musí zastavit. A tak dává dohromady tým. V boji proti zlu mu pomůžou především Hulk, Valkyrie a nepoučitelný hříšník Loki. Režisérské křeslo v pořadí třetího filmu o legendárním válečníkovi s kladivem v ruce, pod jehož helmou se skrývá Chris Hemsworth, nečekaně obsadil Taika Waititi, který stojí třeba za Green Lanternem z roku 2011. Od jeho letošního snímku si však slibujeme mnohem více.

Justice League
Datum premiéry: 17. listopad 2017
Když na vyřešení problému nestačí jen jeden superhrdina, jde už asi opravdu do tuhého. Pro tyto případy tu máme Justice League, skupinu superhrdinů z DC komiksů, kteří se poprvé v historii objeví pohromadě v hraném snímku. Ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash se pokusí zamezit obří invazi z vesmíru, jež jako vždy nemá obdoby. Našlapaný trailer slibuje velkou akci, především co se vizuálních efektů týče, ale jak už jsme se několikrát přesvědčili, co největší množství výbuchů a ničení nemusí nutně znamenat úspěch. Ví to i sám režisér Zack Snyder, který už má s hranými adaptacemi DC příběhů bohatou zkušenost. Poučí se tentokrát z výtek kritiky?

Star Wars Episode VIII: The Last Jedi
Datum premiéry: 14. prosinec 2017
Pokud se budeme bavit o něčem, co by zajisté v seznamu jako je tento nemělo chybět, pak je to nová epizoda Hvězdných válek, tentokrát s podtitulem Poslední z Jediů. Jak už předeslala finální scéna předchozího dílu, těšit se můžeme třeba na trénink Rey pod dohledem Luka Skywalkera či na posun v příběhu dezertéra Finna. Fanoušci budou nepochybně hladoví i po odpovědích na otázky ohledně rodičů Rey nebo vůdce Prvního řádu Snokea. Budeme v prosinci o něco chytřejší?

The Post
Datum premiéry: 12. leden 2017
Steven Spielberg připravuje další film. Zhruba v půlce ledna by se k nám mělo dostat hvězdně obsazené historické drama s Tomem Hanksem a Meryl Streep v hlavních rolích. Ve zkratce půjde o příběh novinářů spolupracujících s historicky prvním časopisem vydávaným ženou a jejich spor s vyššími politickými patry. Dobrodružství původních hrdinů a jména jako Ben Bradlee a Kay Graham jsou samozřejmě založeny na skutečných událostech. Naneštěstí, trailer zatím není k dispozici, ovšem dočkat bychom se ho měli co nevidět.

Red Sparrow
Datum premiéry: 2. březen 2017
Jennifer Lawrence se ve filmu Red Sparrow představí v roli tajné agentky na důležité misi. Ovšem na rozdíl od většiny agentů nepoužívá mladá kráska ke zneškodňování nepřátel tradiční techniky typu “lokalizovat, najít a zastřelit”. Byla totiž speciálně vycvičena, aby své cíle, většinou muže, byla schopna odzbrojit něčím úplně jiným – svým tělem. Do její cesty se však připlete agent CIA a na povrch začínají vyplouvat z počátku nevinná rizika, jež mohou vyústit v mezistátní konflikt.

Kromě těchto nejočekávanějších počinů si nenechte ujít ani ty, o kterých se mluví méně. Dobře totiž víme, že filmy, jimž se nevěnuje tolik pozornosti, dokáží často těm nejzvučnějším titulům velice dobře konkurovat. Vybrali jsme pro vás následující:

Jumanji: Welcome to the Jungle – 20. prosinec 2017

Insidious: The Last Key – 5. leden 2017

Maze Runner: The Death Cure – 26. leden 2017

Black Panther – 16. únor 2017

Annihilation – 23. únor 2017

Death Wish – 2. březen 2017

Tomb Raider – 16. březen 2017

foto: Filip Ťok, collider.com


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli