Seriál o Wu-Tang Clan. Kdo je herec a kdo rapper?


Na internetu je populární televizní seriál Wu-Tang: An American Saga. Co ale o téhle legendární partě víte? O Wu-Tang Clan byl natočen seriál, který uvidíte pouze na streamovací televizi Hulu. My vám nyní přinášíme několik zajímavostí a v galerii pak srovnání herců s jejich reálnými předobrazy. Tak schválně, jestli je poznáte nebo ne.

  1. Kapelu založili bratranci

V roce 1992 založili kapelu 3 členové Wu-Tang Clan ve složení RZA, ODB a GZA, kteří si tehdy říkali All In Together Now. Postupně k sobě do seskupení přibrali rappery Ghostface Killah, Masta Killa, Method Mana, Inspectah Deck, U-God, Raekwona a další diskžokeje (Cappadonna, Allah Mathematics), kteří se během let střídali.

  1. Název podle samurajského meče

Víte, co znamená název kapely Wu-Tang Clan? Jedná se o legendární samurajský meč, který disponuje kouzelnou mocí. Producent RZA je známý tím, že mnoho zvuků a hlášek zakomponoval do tvorby kapely právě ze starých kung-fu filmů. Tím se Wu-Tang Clan odlišoval v 90. letech od zbytku.

  1. Geniální producent RZA pomohl i mnoha filmům

Dvorním producentem kapely je jeden ze zakládajících členů RZA, který patřil v 90. letech k těm, kteřý definovali tehdejší zvuk hiphopové muziky. Je známý i tím, že se dlouhodobě věnuje filmové muzice. Pracoval na filmech jako je Kill Bill, Blade 3 nebo Ghost Dog. Kromě toho si ho můžete pamatovat jako herce ve vedlejších rolích. Zahrál si například ve filmech jako Americký Gangster, Kafe a cigára nebo Buď v klidu.

  1. Celá kapela jako součást pop kultury

Na světě není nikdo, kdo by neznal název a specifické logo kapely Wu-Tang Clan. Ta se stala součástí světové pop  kultury. Jednotliví členové kapely jsou samozřejmě aktivní v mnoha oblastech a rozhodně nejde jen o hudbu, ale i o film. Vzpomeňme například na zesnulého rappera ODB. Ten se objevil například ve filmu Náhradníci. Nejaktivnějším hercem z Wu-Tang Clan je bezesporu Method Man, který si zahrál v desítkách filmech a seriálech.

  1. Vydali desku v počtu jednoho kusu

Vzpomínáte si na rok 2015, když Wu-Tang Clan nahráli desku v počtu jednoho kusu, který si tehdy koupil v aukci jistý Martin Shkreli. Toho si samozřejmě svět pamatuje, jelikož zdražil lék na AIDS o 5455 procent, čímž se stal tehdy nejnenáviděnější osobou na planetě. Za desku byl ochotný dát neuvěřitelné 2 miliony dolarů. V roce 2017 se Shkreli rozhodl dát desku na eBay, kde ji prodal za milion dolarů.

Článek původně vyšel na G.cz.

foto: Jason Langheine, Kyle Christy/Showtime


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí