S novou funkcí Memoji si na iPhonu můžete vytvořit vlastní animovaný obličej

Emoji (v českých končinách nepřesně nazývané jako “smajlíci”) se postupně stávají novým univerzálním jazykem. Toho si je vědom i Apple, které tyto animované miniaturní obličeje tlačí výrazně kupředu. Nejprve to byla neustále se rozrůstající sada statických obrázků, následně je mohl uživatel pomocí svých grimas rozpohybovat ve funkci Animoji na iPhonu X a nově přichází další inovace – Memoji.

Memoji byly představeny na každoroční konferenci WWDC pod hlavičkou Applu a jsou založeny na jednoduchém, avšak návykovém principu: uživatel popadne svůj iPhone X, zajde do Zpráv, zvolí příslušnou ikonu a rázem si může vytvořit vlastní animovaný obličej připomínající tvář postaviček z kreslených filmů. Ten si na základě svých obličejových mimik může přizpůsobovat obrazu svému.

Foto: Apple Newsroom

To “nejdůležitější” však je, že jej poté může ihned nahrát, namluvit vzkaz a poslat svým kámošům. Prakticky to tedy připomíná funkci Animoji, nicméně ta nabízí pouze přednastavené zvětšené emoji (kuře, robot, mimozemšťan, hovínko a tak dále). S Memoji je možné si poskládat zcela novou tvář, a to včetně editace odstínu kůže, stylu vlasů, barvy očí, typu uší či nosu nebo přidání klobouku a brýlí.

Je to nutné?

Samozřejmě se objevují otázky, zdali to má Apple zapotřebí. Proč by trávil desítky minut živého představování této “zbytečné” funkce? Odpověď je jednoduchá: děti. IPhone má dnes každé druhé dítě a Apple ví, že tato funkce je bude bavit. Na druhou stranu je nutné zmínit, že Memoji, potažmo Animoji, které Apple dokonale vystihl v nové reklamě, jsou dostupné pouze na iPhone X, který má speciální kamerový systém na snímání obličeje. A tento telefon stojí okolo 30 tisících korun…

Memoji budou dostupné až v rámci vydání nové aktualizace operačního systému iOS s přídavkem 12, která přijde na podzim. Ti nedočkaví si však mohou již nyní stáhnout vývojářskou betaverzi a začít spamovat své přátele originálními obličeji.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO