Rozhovor s MG: Doma nejsem nikde a zároveň všude


The Legits Blast

S trochou nadsázky byste se o tomhle chlapíkovi v klobouku mohli bavit jako o bezdomovci. Už 18 měsíců totiž žádný domov nemá. Nebydlí nikde, ale zároveň všude. Pro někoho nepředstavitelné. Pro MGho, známou postavu hip hopové scény a jednoho z organizátorů bboy festivalu The Legits Blast, který proběhne od 8. do 10. března v Praze, je to realita běžného života.

Co tě nejvíc baví na cestování?

Asi cestování samotné, protože já se cítím doma všude, kam přijedu. Je to jedna z věcí, které mi dává hip hop. Je to kultura, kde nezáleží na národnosti, vyznání nebo rase. Všichni sdílejí podobnou mentalitu – Peace, Love, Unity and Having Fun. Takže jsem neustále mezi svými.

Kde všude máš „ty své“?

Díky hip hopu jsem prozatím procestoval 57 zemí. Poznávám jednotlivé země, jím jejich národní jídla, navštěvuju ta nejlepší místa – a nemyslím jenom ty turistické. Často chodím čerpat inspiraci do nejchudších a nejnebezpečnějších čtvrtí, jako jsou třeba favely v brazilském Riu, ghetta v Indii, Athénách nebo Los Angeles. Takže po celém světě.

Co tě na těch místech přitahuje?

Jsou to místa, kde hip hop působí jako lék společnosti a dostává děti z ulice za pomocí tance, rapu, grafitti nebo DJingu. Ty děti by jinak skončily zavřené v base nebo někde zastřelené. Na takových místech je hip hop velice respektovaný právě kvůli síle ovlivňovat životy těch mladých lidí. O tom hip hop je.

Pozná divák něco z tvé inspirace i na The Legits Blast?

Věřím ano, protože se jak do letního, tak zimního vydání festivalu snažíme dostat tu pravou esenci naší kultury. Festival má jedinečnou atmosféru a američtí umělci, kteří u nás vystupovali, právě tuhle atmosféru doporučují dalším. Komické je, že Masta Ace z New Yorku přiletí v létě do Banské Bystrice s celou rodinou, aby jim ukázal, že hip hop stále žije a jak vypadá.

Kdo další se na festivalu předvede?

Na plánu jsou crew battles, kde se představí na padesát crews z celého světa. Dorazí americký dreamteam Squadron, celosvětový dreamteam Green Panda a nejlepší crews z Ukrajiny, Ruska, Anglie, Německa, Francie a dalších zemí. Za vítěze minulého ročníku, Red Bull BC One Allstars, přijede reprezentovat jeden z členů, americký bboy Victor. V pátek odpoledne pořádá work shop pro studety, kde bude sdílet svoje zkušenosti se studenty.

Ještě něco, na co se těšit?

V rámci programu je na plánu 1vs1 Undisrupted, což si myslím bude velice zajímavá kategorie. Bude to druhý závod světové série Undisrupted po eventu v Paříži. Dalším highlithem každého dne jsou after party. Každá bude jinde. Snažíme se vždy hledat originální místa s těmi správnými vibes. A kromě toho všeho? Na hip hopovou rodinu!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli