Rok na 4 doby na Mladoboleslavsku láká na klasiku i Laca Décziho


První ročník koncertního cyklu Rok na 4 doby je u konce. Ve druhé polovině října ho završil večer na zámku v Kosmonosech, kde v podání smyčcové kvarteta Alma Ansámbl za doprovodu předního světového hornisty Radka Baboráka a uznávaného vrcholového klavírního virtuosa Miroslava Sekery zazněly tóny skladeb z dílny Ludwiga van Beethovena, Roberta Schumanna nebo Antonína Dvořáka. Série čtyř koncertů konaných pod záštitou spolku 4ART, které prostřednictvím grantu Nové vize pro kulturu podpořil Nadační fond ŠKODA AUTO, vzbudila velký zájem nejen u příznivců klasické hudby. První koncert druhého ročníku je na programu už 7. prosince 2022.

Koncertní cyklus Rok na 4 doby pod dramaturgickým vedením Miroslava Sekery představil díla českých i světových hvězd klasické hudby ve čtyřech odlišných pojetích a na čtyřech různých místech Mladoboleslavska. Po Městském divadle Mladá Boleslav, ŠKODA MUZEU Mladá Boleslav a Leteckém muzeu Metoděje Vlacha se jeho derniéra konala na zámku v Kosmonosech. Kromě hlavního koncertu, který svou návštěvou poctil i americký skladatel Joseph Summer, bylo možné navštívit také generální zkoušku, kterou se pořadatelé rozhodli zpřístupnit na základě velkého zájmu veřejnosti.

„Po celou dobu konání koncertního cyklu přicházely pozitivní ohlasy nejen ze strany dlouholetých posluchačů klasické hudby, ale i posluchačů, kteří navštívili podobný koncert vůbec poprvé. Velký zájem projevili i přistěhovalci z Ukrajiny, které jsme podpořili darováním celkem devadesáti vstupenek na jarní koncert. Velmi si také ceníme, že jsme navázali úspěšnou spolupráci se ZUŠ Mladá Boleslav a Městským divadlem Mladá Boleslav. Je vidět, že krásná hudba dokáže propojit společnost bez ohledu na věkové, národnostní či názorové rozdíly,“ říká předsedkyně spolku 4ART Iva Benešová s tím, že cílem druhého ročníku čtyřdílné série koncertů je navázat na úspěšnou premiéru a představit veřejnosti další možná pojetí klasické hudby.

Druhý ročník cyklu Rok na čtyři doby odstartuje už 7. prosince melodramem Enoch Arden v Městském divadle Mladá Boleslav. V březnu příštího roku přijde v mladoboleslavském ŠKODA MUZEU na řadu symfonický koncert pod taktovkou orchestru Česká Sinfonietta s hosty Josefem Špačkem a Radkem Baborákem, který patří nejen k nejuznávanějším světovým hornistům, ale zároveň je znám i jako skvělý dirigent. V červnu se mohou příznivci klasické hudby těšit na jazzovou noc, kterou okoření legendární americký hudebník Laco Déczi a CELULA New York. Tečku za druhým ročníkem pak na přelomu září a října udělá řadou mezinárodních cen ověnčené uskupení Trio Bohémo – cellistka Kristina Vocetková, violista Matouš Pěruška a pianista Jan Vojtek.

„Cyklus koncertů klasické hudby Rok na 4 doby jsme se rozhodli podpořit ve chvíli, kdy nejen kulturní svět byl poznamenán koronavirovou pandemií. Chtěli jsme pomoci opět nastartovat společenský život na Mladoboleslavsku, což se ukázalo jako krok správným směrem,“ těší Martina Hrdličku, člena správní rady Nadačního fondu ŠKODA AUTO. „Jsme hrdí, že jsou v regionu takové osobnosti a patrioti jako je právě Miroslav Sekera, který má hlavní zásluhu na tom, že premiéra tohoto ojedinělého konceptu hudebních koncertů zaznamenala u veřejnosti pozitivní ohlas. Je vidět, že navzdory všem nepříjemnostem je zájem o kulturní akce stále velký. Proto věřím, že plánované pokračování čtyřdílné série bude minimálně stejně úspěšné,“ dodává Martin Hrdlička.

Více informací o programu koncertní cyklu Rok na 4 doby najdete na webové adrese https://www.rokna4doby.cz/koncerty/

Foto: Rok na 4 doby


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli