Report: Výstaviště se otřáslo v základech. Proč? Smack začal show


Pražské Výstaviště zažilo v rámci dlouho očekávané akce s názvem Začala show The Big One zátěžový test. A to doslova. Nadupaný program tuzemskými i zahraničními jmény nenechal nikoho v areálu stát na místě. Hlavní postavou byl pochopitelně český grime MC Smack, který si opět vyzkoušel, jaké to je vsadit na nový rozměr koncertů.

Zahraniční hosté

V Česku a ani na Slovensku nebývá zvykem, že koncert „jednoho interpreta“ dokáže přinést extrémně rozmanitou show, kde se střídají DJ sety, showcasy různých rapperů a koncerty jednotlivců. Konkrétně kromě strašnického patriota Smacka a Nobodyho nevím o nikom.

Akce začala už v osm hodin, kdy se za pult postavil Huclberry z Hypno 808. Následovalo několik shows, kdy se na stagi po zhruba půl hodině vystřídali Komander, Dollar Prync, Tchagun a po nich i zahraniční hosté Faze Miyake, Safone nebo Capo Lee. V posledním bloku před vrcholem večera přilili do už doutnajícího crowdu trochu benzínu P Money, Blacks a Little Dee.

Smack na to šel jinak. Opět

Za poslední roky jsem navštívil hodně shows Smacka, včetně těch provinčních, těch, kde hostoval, a samozřejmě také těch nejzásadnějších. A každá byla úplně jiná. Koncert od koncertu se fanoušci dočkají o jednu z největších hitovek méně. Nebo minimálně když už taková věc přijde, zazní třeba třicet sekund, po kterých následuje opět něco dalšího (příkladem za všechny jsou třeba Králové). Což pochopitelně není vůbec špatně a crowd pod stagí je často důkazem toho, že Smack ví, co dělá. Na druhou stranu mnoho fans je i po koncertu zklamaných, protože něco, co chtěli slyšet naživo, nezaznělo.

Slova Show měla skončit v půl, ale byl jsem na stagi až do dvou, která Smack rapuje v tracku Skončila show, se tentokrát téměř vyplnila, ovšem místo do dvou zvládl hypovat rozvášněný dav až do půl třetí. Právě poslední půlhodina byla jednou z největších novinek a možná by se slušelo říct i inovací na tuzemské scéně, kdy se na pódium dostavili snad všichni MCs večera, kteří se střídali po krátkých úsecích. Pro oko (a ucho) fanouška v crowdu pak nastalo něco jako chaotický showcase všech rapperů včetně Smacka.

Pořád je kam se posunout

Celkový dojem z akce je určitě pozitivní a všichni, co dorazili, ví, že byli svědky něčeho legendárního. Na to, jak mě koncert bavil ve srovnání s nezapomenutelnými křesty v Roxy, si ale jasný názor utvořit nedokážu. Při přemýšlení nad tímhle ve mně totiž rezonují slova, která Smack nedávno uvedl v jednom z rozhovorů:

Lidi si myslí, že jsme v hudbě hrozně v progressu. Bojím se, že zamrzneme a budeme si myslet, že to máme – tak to ale není.

Asi můžeme čekat, že se Smack chce dál vyvíjet a přinášet nové a nové zážitky a koncerty pro své fans. A za to buďme rádi! Nezapomeňte zkontrolovat sadu fotografií, které nafotil Adam Hölzl. A dejte nám na Facebooku vědět, jak se koncert líbil vám.

IG @honzisko_n
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě