Red Bull Máchův Brooklyn vyráží do 5 měst aneb citace je pasé, v nové éře přichází rapcitace!


Lyriku i epiku máme ještě nadřenou z maturity. Teď nás čeká seznámení s rapcitací – zbrusu novým poetickým žánrem. V 5 českých městech se proti sobě postaví hip-hopoví nadšenci, jejichž nejostřejší zbraní budou dokonale zvládnuté texty 4 rapových songů.

Finále recitační soutěže Red Bull Máchův Brooklyn proběhne v Bratislavě, kde se utkají ti nejlepší z Česka i Slovenska. Na celé klání bude kromě odkazu Karla Hynka Máchy dohlížet i Kato. Rapper z masa a kostí, který se stal ambasadorem letošního, už 2. ročníku.

Máchův Máj, tedy klasiku českého básnířského dědictví, zná každý a skoro všichni umíme odrecitovat jeho první verše. Často kontroverzní rýmy 21. století teď můžeme slyšet z úst současné mladé generace, která oseká legendární československé rapové kousky o hudební část a tu textovou přednese v rámci soutěže Red Bull Máchův Brooklyn plnému hledišti i tříčlenné porotě. Ta rozhodne, kdo se z České republiky postaví 2. prosince slovenskému soupeři v Bratislavě. Následně se pak uvidí, kdo z finalistů dostane hlavní cenu a poletí do samotného Brooklynu v New Yorku!

macha-kato-web

Hip-hop a rap jsou uměním ulice a Plzeň jako město, k němuž streetová kultura neodmyslitelně patří, bude vůbec první zastávkou, kam už dnes 3. listopadu poetické turné Red Bull Máchův Brooklyn zamíří.

Bude legrace sledovat, jak k rapcitaci studenti přistoupí. Projekt by mohl vnést trochu nadhledu do českého rapu a určitě obnaží, do jaké míry mají české texty obsah či ne. Uvidíme, jestli to způsobí i nějakou sebereflexi ze strany našich MCs,“ mluví za českou hip-hop scénu životem protřelý Kato.

Kromě něj projedou jednotlivá kola po celé republice jako tzv. speakeři ještě Jiří Burian aka Kapitán Demo a Hanny Firla. Jména nekompromisních soudců v porotě budou odtajněna před každou zastávkou.

03. 11. Plzeň @ Papírna
11. 11. Zlín @ podzemní garáže MAX32
18. 11. Olomouc @ U-klub
24. 11 Praha @ Radlická – kulturní sportovna
25. 11. Hradec Králové @ klub Náplavka
02. 12. Bratislava

Nech se pozvat od Jamese Colea a Kata z Prago Union!

Více informací na redbull.cz/brooklyn
Foto: Lukáš Wagneter


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí