Red Bull Hviezdoslavov-Máchův Brooklyn vyhrál Elgroth z Plzně


Velké finále československé “rapcitační” soutěže Red Bull Hviezdoslavov-Máchův Brooklyn vyhrál Jan Pilík aka Elgroth. Svými převleky, netradičním, osobitým a někdy až hrůzu nahánějícím pojetím rapcitace si získal porotu a následně i fanoušky. Elgroth pozvedl nad hlavu cenu pro vítěze v podobě sochy Máchy a Hviezdoslava a odnesl si dvě letenky do New York City do opravdového Brooklynu.

Opuštěná budova na břehu Dunaje kompletně přetvořená do Brooklyn stylu se otřásla v základech. Galerie fotek finalistů, streetartové zvěčnění Máchy a Hviezdoslava hned vedle podia nebo zpřístupněná střecha s okouzlujícím výhledem na Bratislavu zpestřily zážitek z rapcitačního večera.

O vítězi rozhodla tříčlenná porota složená z velkých jmen československé rapové scény. Český ambasador a mistr slova Kato, a jeho dva slovenští bratia Supa a Strapo. O podkres k rapcitaci a ještě vyladěnější atmosféru se starala nejprve houslistka a na závěrečné rapcitační souboje dotvářel atmosféru svou příčnou flétnou Radimo z Champion Sound.

12336461_940803772660420_1436659038_n (1)

„Kluci si tady hrozně mákli, nemám k tomu slov. Hrozně se mi líbí na tý partičce studentů, který to celý organizujou, že do toho jdou strašně po hlavě. To jsou lidi, který to chtěj opravdu dělat, a je to vidět. Že to nemaj jako job, že to maj jako něco, co je baví a berou to jako svojí srdeční záležitost. Což je v dnešní, přestřelený době fakt fajn. Díky jim za to,“ komentuje Elgroth práci studentů, kteří celou akci pod záštitou společnosti Red Bull uspořádali.

Během čtyř kol finálního battlu v recitaci rapových textů českého a slovenského hip-hopu se předvedlo celkem 16 nejkvalitnějších rapcitátorů ze všech lokálních zastávek Red Bull Máchova i Hviezdoslavova Brooklynu, kteří přesvědčili buď porotu, nebo publikum, které jim udělilo divoké karty. Jediným zástupcem něžného pohlaví byla pražská vítězka Lady Česnek, která už ve čtvrtfinále podlehla právě svému českému kolegovi Elgrothovi. „Myslím si, že Elgroth jako jediný pochopil, o čem tahle soutěž je. Že můžeš recitovat cizí text a i tak vyjádřit vlastní myšlenku,“ vychválil ještě svého favorita Kato.

rapcitace_2

12351142_940803782660419_1590565182_n (1)

Info: Red Bull
Foto: Lukáš Wagneter


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí