Queens přebírá streetwear divizi Woodies, kteří nadále zůstávají v segmentu hodinek a doplňků


Jsou tomu dva roky, kdy Woodies coby jeden z největších hráčů na poli prodeje hodinek a módních doplňků vstoupil do segmentu streetwear. Nyní celou tuto divizi přenechává síti obchodů Queens, a vrací se k původnímu modelu prodeje hodinek a módních doplňků. Rok 2017 zahájila firma se dvěma smluvními partnery, pro které je v rámci Česka a Slovenska výhradním distributorem – WeWood a Rosefield. Během roku má pak v plánu získat další dodavatele, s nimiž uzavře podobnou smlouvu. To jen tak na okraj.

K transakci se vyjádřil CEO společnosti Woodies, Tomáš Cahlík: “Když jsme se společníky vyhodnocovali naše výsledky z posledních let, shodli jsme se na tom, že v oblasti sneakers a oblečení nejsme ani zdaleka schopni dosáhnout ziskovosti jako v oblasti hodinek a módních doplňků. Zároveň víme, že v oblasti hodinek a doplňků jsme jedním z leaderů trhu a dokážeme ještě několik dalších let růst.”

Na trhu streetwear tak dochází ke konsolidaci a vybíhá na světlo několik velkých hráčů, kteří mají před zbytkem trhu náskok. Jedním z nich je právě Queens, který po akvizici divize Woodies atakuje obrat 200 milionů CZKSoučástí celé transakce je rovněž ostravská prodejna Woodies, která byla otevřena v říjnu 2016 v samém centru Ostravy. My přejeme oběma obchodům mnoho zdaru a spokojených zákazníků.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí