Přivezli banány! Happening z metra zachycen kamerami


Milovníci recese a humoru na hranici trapnosti – David Vávra a Milan Šteindler – předvedli ve vestibulu stanice metra Muzeum část svého hereckého rejstříku. Během happeningu, který pořádal spolek Dekomunizace jako součást kampaně podporující volební účast, rozdávali herci banány.

V úterý 5. 10. ráno se ve stanici metra Muzeum vmísili David Vávra a Milan Šteindler mezi cestující a svým vlastním, svérázným způsobem apelovali na jejich účast ve víkendových volbách. Základním motivem celé akce bylo heslo „Je jedno, co si o nás nebo o banánech myslíte, hlavně běžte k volbám!“.

Na místě byl i filmový štáb, který happening zaznamenal.

Předchozí spot s frontou na banány, složenou z různých osobností včetně obou zmíněných herců divadla Sklep, má jen na YouTube víc než 300 tisíc zhlédnutí.

„Nedostatek banánů je pro nás pouze symbolem minulosti. Za komunistů nebylo samozřejmostí mnoho věcí, chyběl třeba toaletní papír, ale především chyběla svoboda. Proto cítíme povinnost vysvětlovat lidem, že jejich hlas má stejnou váhu jako hlas známého fotbalisty či politika, a mají ho použít k tomu, aby pro sebe a své děti zvolili tu nejlepší budoucnost. Je nesmírně důležité lidem stále připomínat, jak významné volby jsou,“ říká Michal Gregorini ze spolku Dekomunizace.

Akce byla vyvrcholením několika na sebe navazujících aktivit Dekomunizace, která se snaží o osvětu v rámci účasti ve volbách, ale i pokud jde o komunistické zločiny.

Mezi nejznámější akce z minulosti patří mj. Milada 70: Zavražděna komunisty či Přemluv bábu.

foto: Dekomunizace


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli