Premiéra Raft crossu v pražské Troji


O víkendu 25. – 26. května pokračuje v pražské Troji seriál Českého poháru v raftingu. Kromě Českého poháru v raftingu 2024 je závod zařazen i do Evropského poháru (EP) World Rafting Federation 2024. Součástí EP je i nedělní disciplína Raft cross, která bude mít v Česku historickou premiéru. Trojské závody jsou pro reprezentační posádky zároveň poslední generálkou před odjezdem na Mistrovství světa.

Dospělé kategorie budu v Troji soutěžit v kategorii čtyřčlenných týmů (R4), juniory kromě R4 čeká i slalom a sprint na větších, šestimístných raftech. Kromě tradičních mužských a ženských kategorií je zvučnými jmény nabitá i startovka kategorie R4 MIX, která si získává mezi závodníky čím dál tím větší popularitu.

K Trojskému poháru v raftingu neodmyslitelně patří i vložený závod slalomu na nafukovacích kánoích „R2 Baraka Cup“, kde nejde jen o závodnickou prestiž, ale v juniorské kategorii do 19 let se hraje o 2 závodní pádla pro vítěznou posádku.

Kromě českých posádek do Troji přijede i několik italských týmů, které se kromě závodů R4 přihlásily právě i do slalomu dvojic R2.

Trojské závody jsou první akcí, která je zařazena i do seriálu Evropského poháru v raftingu World Rafting Organization. Tato organizace má trochu jiné disciplíny a pravidla, než ta, na která jsme doposud zvyklí. Mezi nové disciplíny patří právě Raft cross, kontaktní vyřazovací disciplína zkombinovaná se slalomem kolem bóji a složitým systém penalizací.

Jsme rádi, že se nám letos podařilo zařadit závod do seriálu Evropského poháru, do Troji přijede patnáct zahraničních posádek, mezi nimi i lonští mistři světa. To vidím jako vítané zpestření a možnost se porovnat před letošním Mistrovstvím světa. Nedělní závod v Raftcrossu pak přinese kvalitní podívanou, kanál v Troji bude pro tyto boje náročným terénem,“ říká ředitelka závodu z pořadatelského oddílu RK Troja Zdeňka Fingrová.

Reprezentační posádky mají velmi nabitý program, mnohé z nich odjíždí hned v pondělí 27. května do Bosny a Hercegoviny, kde se od 28. května do 2. června koná Mistrovství světa v raftingu R4 pod hlavičkou International Rafting Federation (IRF).

Přijďte do Troji fandit a užít si víkend plný adrenalinové podívané.

foto: Vašek Kolář


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli