Přehled komiksů od DC a Marvel, které se do konce roku objeví na našich pultech

Připravili jsme si pro vás přehled několika zásadních titulů přeložených do češtiny z dílny DC či Marvel Comics, které se do konce roku objeví na našich pultech. Už dd začátku roku totiž vyšlo hned několik velice zajímavých kusů. Například Joker 75. Výročí, Superman: Země 1 od geniálního J. Michael Straczynskiho, očekávaný Deadpool: Drákulova výzva či brilantní fantasy adaptace Temná věž: Zrození pistolníka.

Jsme teprve v polovině letošního roku a máme tedy ještě spoustu výtisků před sebou. Konkrétně můžeme očekávat komiksy: Suicide Squad, pátý díl Batman: Detective Comics, druhý díl Harley Quinn, Wonder Woman či Sandman: Preludia a nokturna a spoustu dalších… Pojďme na to.

√ Červenec

Lobo versus Maska a další příběhy – v tomto komiksu se proti sobě postaví anti-hrdina Lobo a šílený Stanley Ipkiss alias Maska. Vzhledem k tomu, že jsou oba charaktery absolutně nezvladatelné, nesmrtelné a téměř bez známky příčetnosti, schyluje se zde k pěkně zapeklitému a především zábavnému souboji.

lobo-vs-maska

√ Srpen

Suicide Squad 1 tato příběhová linie byla vydána jako součást The New 52. Vyšlo celkem sedm sešitů, které byly uceleny do jedné “knihy”. V prvním díle série Kicked in the Teeth se poprvé objevila postava Voltaica. Mimo jiné se zde mihne Batman či Black Canary, ale pouze jako součást flashbacků.

suicide-squad-vol-1-kicked-in-the-teeth

Deadpool: Mrtví Prezidentiv srpnu nás čeká velice zajímavá záležitost v podání Wada Wilsona aka Deadpoola. Ten se zde postaví proti americkým prezidentům. Konkrétně mrtvým a zombifikovaným prezidentům, kteří se rozhodli, že převezmou chod USA do vlastních rukou. To by ale nebyl Deadpool, aby se o tuhle hrozbu nepostaral tradičně po svém.

deadpool-mrtví-prezidenti

Sandman 1: Preludia a nokturnapoprvé uvidíme tento komiks v barvě. Sandman, pán snění je při magickém obřadu uvězněn, podaří se mu po letech uprchnout, ale přesto ho čeká dlouhý boj o jeho symboly moci, než bude svět zničen. Lahůdku od Neila Gaimana byste si rozhodně neměli nechat ujít.

vertigo-sandman

√ Září

Batman: Temný rytíř 4čtvrtý díl s názvem Clay obsahuje v součtu sedm sešitů z této batmanovské série, konkrétně čísla #22-29. Batman společně s komisařem Gordonem a vlastně celým Gothamem, bude čelit hrozbě v podobě jednoho ze svých nejhorších nepřátel, samotného Clayface.

batman-the-dark-knight-clay

Gotham Central 1tento komiks nepojednává o strážci zákona v podobě Batmana, ale o strážcích zákona v podobě gothamského policejního sboru GCPD. Tento příběh přináší úplně odlišný pohled z očí “normálních” lidí, kteří se snaží chránit prohnilé zákoutí Gothamu.

Gotham_Central_Book_One_-_In_the_Line_of_Duty

√ Říjen

Harley Quinn 2

harley-quinn-volume2

Justice League 4

justice-league-the-grid

Batman 6: Hřbitovní směnašesté pokračování Batmana v podání Snydera je téměř za dveřmi. Zde nám budou představeny episody, jenž se odehrávaly mezi Sovím tribunálem, Smrtí rodiny a Rokem nula. Bruce Wayne je obviněn z vraždy, Batman se vyrovnává se smrtí syna a utká se se Supermanem. Kresby opět obstaral Greg Capullo.

batman-hrbitovni-smena

√ Listopad

Batman Detective Comics 5kdo má předchozí čtyři Detective Comics, tak by rozhodně neměl váhat a doplnit si svojí sbírku. Tentokrát se jako Batmanův “sidekick” představí Selina Kyle alias Catwoman.

batman-detective-comics-gothopia

√ Wonder Woman 2

wonder-woman

Punisher Max 2: Dlouhá chladná tmaPunisher (Frank Castle) se chystá na italskou mafii, místo toho vběhne do pasti a je zaskočen nepřítelem jménem Barracuda. Zraněný se probouzí v nemocnici a jediný, kdo mu uvěří je doktor, jenž ho ošetřoval. Frank musí utéct a připravit se na souboj se svým nepřítelem.

punisher

Lucifer: Večerní modlitbaVečerní modlitba od Mika Carey přinese Luciferův poslední střet, zároveň s nejhorším nepřítelem.

Lucifer 11

√ Prosinec

Temná věž 2: Dlouhá cesta domu druhý díl této komiksové série inspirované legendárním hororovým autorem Stephenem Kingem se dostane do našich obchodů až na sklonku roku. V tomto díle se bude Roland potýkat s prokletím, které ho zanese do snového Konce světa. Tam na něj naopak budou čekat mnohem horší nástrahy, než si dovedl představit.

temna-vez-dlouha-cesta-domu

Deadpool: Lovec dušíDeadpool vezme nabídku od samotného Mefista, spojí se v týmu se Spider Manem, vrátí se v čase do minulosti a dokonce nám budou představeny příběhy Wada Wilsona ze sedmdesátých let.

deadpool-soul-hunter

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě