Pokáč představuje song „Lenka“ na pomoc postižené holčičce


Oblíbený písničkář Pokáč udělal nový song na podporu desetileté Lenky, která trpí těžkou formou autismu. Song s příznačným názvem „Lenka“ je zároveň malou ochutnávkou k novému dokumentárnímu filmu cestovatelské dvojice Beer with Travel. Chytlavou píseň totiž doprovází zdařilý videoklip se záběry z připravované road movie, která vznikla ve spolupráci s týmem Kazmovy One Man Show a pojednává o charitativní cestě po východní Evropě s názvem „Expedice Lenka“.

Dvojici Beer with Travel tvoří Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Společně už projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píší blog i knihy a pravidelně dělají také cestovatelský stand-up. Letos během měsíců leden a únor podnikli cestu s názvem „Expedice Lenka 2020“ na podporu desetileté Lenky trpící těžkou formou autismu. Vypravili se na východ, projeli sedm států (Slovensko, Ukrajinu, Moldávii, Podněstří, Rumunsko, Srbsko a Chorvatsko) ve staré rezavé Felicii a vybrali na Lenčin transparentní účet 75 000 Kč. V tuto chvíli na něm je už krásných 140 000 Kč. Celá dobrodružná cesta je zaznamenána na video kameru a vznikne z ní první road movie v režii dvojice Beer with Travel.

Jako malá ukázka z ní teď poslouží právě videoklip k songu Lenka písničkáře Pokáče, kde je k vidění pár ilustračních záběrů z cesty.  „Kluci z Beer with travel jsou sympaťáci a projekt moc hezkej. Když mě oslovili, zda bych k němu udělal song, šel jsem do toho hned a nemusel nad tím ani chvilku přemýšlet. Navíc jsem Honzu nakazil covidem, takže tímhle jsem se snad vykoupil. Haha. Doufám, že song i film bude lidi bavit a že se pro Léňu vybere co nejvíc peněz,“ popisuje Pokáč, co ho vedlo k vytvoření songu Lenka.

„My jsme moc rádi, že se titulní písničky ujal právě Pokáč. Baví nás jeho humor, nadhled a ještě k tomu všemu je i on velký sympaťák. Doufáme, že se písnička bude líbit a pomůže pro Lenku vybrat prostředky na její terapie. Transparentní účet je stále funkční a navíc na něj přidáme i peníze z prodeje lístků na slavnostní premiéru,“ říkají kluci z Beer with Travel.

Premiéra road movie Expedice Lenka je naplánovaná na 15. února 2021. Vstupenky jsou k zakoupení na serveru GoOut za 200 Kč + poplatky. Celý výtěžek z premiéry půjde na transparentní účet desetileté Lenky trpící vážnou formou autismu.

foto: archiv Beer with Travel


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli