Počet zájemců o dočasnou práci v supermarketech narůstá


Více než 1 000 nových zaměstnanců začalo během posledních týdnů pracovat v obchodech Tesco v Česku. Mají pomoci uspokojit zvýšenou poptávku zákazníků po potravinách. Jedná se o okamžitou reakci společnosti Tesco na vzniklou situaci, kdy v rámci náborové kampaně začala nabízet pracovní pozice se smlouvou na dobu určitou. Tento masivní nábor i nadále pokračuje a pomáhá uspokojit enormní zájem zákazníků v obchodech i na Tesco online nákupech. Díky tomu je Tesco schopné poskytovat přístup k potravinám všem, kteří to potřebují a zároveň nabídnout dočasně práci těm, kteří o ni přišli.

Zaměstnanci Tesco pracují v těchto týdnech nepřetržitě, aby zabezpečili plynulé zásobování a doplňování zboží na obchodech pro všechny své zákazníky. Pro zajištění hladkého průběhu i za těchto mimořádných okolností zahájila společnost Tesco v posledních týdnech ve svých prodejnách ve střední Evropě svou vůbec nejrychlejší náborovou kampaň v dějinách. Tato okamžitá reakce společnosti Tesco má pomáhat rodinám, které čelí dočasné ztrátě zaměstnání v důsledku pandemie nejen v Česku, ale v celém středoevropském regionu.

Tesco obdrželo přibližně 1 900 žádostí od uchazečů v Česku, žijících především ve velkých městech, kteří se přihlásili na doplňování zboží, pikování a práci na pokladně. Průměrný věk uchazečů je lehce přes 30 let a jedná se o lidi původně zaměstnané v restauracích nebo obchodech. Doposud přijalo Tesco přes 1 020 nový zaměstnanců. Práci na nové pozici začínají úvodním proškolením a většinu věcí si následně osvojují už pod dozorem zkušenějších kolegů.

„Chci poděkovat celému týmu Tesco za obrovské nasazení při náboru a zaškolení tolika nových lidí v tak enormně krátkém čase a současně přivítat všechny nové kolegy. Díky úspěšné náborové kampani se nám podaří ochránit i nejzranitelnější skupiny našich kolegů, kterými jsou kolegové starší 65 let a těhotné. Těmto skupinám nabízíme možnost vzít si placené volno během pandemie. Situaci budeme nadále sledovat a pozice obsazovat i během následujících týdnů. Jsem hrdý na neuvěřitelnou soudržnost a všechno, co děláme, abychom obsloužili naše zákazníky v celé České republice,“ říká Patrik Dojčinovič z obchodní sítě Tesco.

Jednou z nově přijatých je i Pavla Stárková z Prahy, která pracovala jako kuchařka. Bezprostředně poté, co nám zavřeli restauraci z důvodu výjimečného stavu kvůli koronaviru, jsem začala hledat jinou práci. Přes svou známou jsem se dozvěděla o pracovních nabídkách v obchodech Tesco.“ V současnosti koordinuje Pavla pokladní zónu. Nová práce se jí natolik zalíbila, že v ní bude pokračovat i nadále a s vedením obchodu už je domluvená, že nastoupí natrvalo.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí