Parťák Kapitána Demo Givi Kross vydal singl inspirovaný Scooter


Givi Kross se rozhodl opustit pohodlné vody rapu a popu. Nový singl Kdo neskáče ten je sráč je taneční záležitost se zvukem inspirovaným tím nejlepším (nebo nejhorším?) z devadesátek. Scooter, Discoland Sylvie a autorádia starých žigulíků se snoubí v novém singlu, který je předzvěstí debutového alba Givi Krosse.

Kde se vzal název singlu Kdo netančí ten je sráč? “Je to pro mě velice osobní záležitost. Za posledních pár let jsem odehrál stovky koncertů, a to od malých klubů po velké festivaly. Všechny měly jedno společné. Pokaždé se v publiku najde pár lidí, kteří se řídí životním krédem, které zní: Zásadně nikdy netančím (ano, s tebou mluvím!). Přijde mi to škoda, proto jsem se rozhodl o tom napsat písničku,” odhaluje svoji motivaci Givi Kross.

Na příští rok chystá Givi Kross svoje první album. Jeho pracovní název je zatím Promiň, že jsem možná přejel toho psa. Půjde o jeho osobní zpověď o tom, jak se baví s přáteli, čím plní svoje večery, kolik má peněz na bankovním účtě a další niterní záležitosti. “Slibuju, že to bude po hudební stránce velice rozmanité, rychlé a hlasité,” dodává. Hudebním producentem alba je Jiří Burian, který je dlouholetým spolupracovníkem už zmíněného Kapitána Dema.

Novou tvorbou se rozhodl Kross opustit dosud pohodlné vody rapu a popu. Inspirací mu byly při psaní nového alba zapomenuté kazety v autorádiích starých žigulíků na předměstí Moskvy, berlínské dýchánky do šesti do rána s jeho blízkými přáteli Scooter, dále takzvané klacky v kýblu (zkušení vědí) a v neposlední řadě i archivní playlisty legendárního Discolandu Sylvie.

Givi Kross je známý nejen jako koncertní sparing Kapitána Demo, za sebou má i účast v masterchefové soutěži o nejlepší bagetu. “Každý den mě lidé zastavují na ulici a ptají se na kuchařské rady. Myslím, že to je znamení, abych vrátil svůj edukativní kuchařský pořad Vařim Bomby na televizní obrazovky,” neskrývá svoje gastronomické plány Givi.

Text: Ivana Novotná
Foto: Pavel Klus


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli