Orion chystá novou desku. Láká na ní singlem Famous


Singl je součástí nově připravovaného alba Teritorium III, které vyjde 28. října. Ve videoklipu Famous s ním účinkuje česko-americký hudebník a skladatel Ondřej Pivec, producentem je Mike Trafik. „Papa Ori“ v singlu reflektuje na svoji skoro třicetiletou kariéru legendy českého rapu, a oznamuje posluchačům, že ještě rozhodně neplánuje skončit. „Takovou desku od něj nikdo nečeká. Hudebně je úplně jinde,” shrnuje jeho producent Mike Trafik.

Jeden z otců zakladatelů českého rapu Michal Opletal, známý pod pseudonymem Orion, vydává nový videoklip k singlu Famous. Ten je první ochutnávkou z jeho připravovaného alba Teritorium III. Opletal, který v 90. letech spoluzaložil hip-hopovou skupinu PSH, jej po 6 letech znovu vydává samostatně. Vyjít by mělo 28. října.

Ve videoklipu Famous, na kterém účinkuje spolu s hudebníkem a skladatelem Ondřejem Pivecem, oznamuje fanouškům, že s hudbou ještě neplánuje skončit – i když už podle svých slovzametá síň slávy.” V podobném duchu se ponese i celé jeho album, jež z velké části produkuje další člen skupiny PSH Mike Trafik. „Rádi bychom společně s Trafikem navázali na moje předchozí solo alba Teritorium I. a II. z let 2003 a 2005. A dali tím najevo, že i v roce 2021 děláme stále svůj shit,” vzkazuje Orion. “Pro ty chytřejší to znamená, že jsem stále minimálně stejně ortodoxní hovado, co miluje game. A že sound toho alba je nejenom dnešek, ale i minulost a budoucnost,” dodává.

Že se s posledním albem umělec jeho energií vrací na začátek svojí kariéry, potvrzuje i Mike Trafik, který je jeho výkonným producentem už 18 let. “Jsem přesvědčen, že takovou desku od něj nikdo nečeká. Hudebně je úplně jinde,” popisuje. S Orionem na desce pracovali asi rok a půl, představí v ní řadu hudebních hostů – včetně těch, kteří nehrají jen hip-hop. Jak říká Michal Opletal, ve svém osmém samostatném albu už si nepotřebuje nic dokazovat, ani vydělávat peníze. “Takže to hlavní, o co mi jde, je dobrej song. A tam je vždycky velice nejistý, jestli to něco hodí. A když už jo, tak to jde zpátky do hry a o tom je album,” dodává.

Foto: Wiseguys


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí