Od studia švédštiny zběhla k plotně. Nyní cukrářka Kristina Lund vydává novou knihu


Pochází z malého města na jižní Moravě, k pečení ji přivedla babička, kterou jako malá sledovala při přípravě dortů. Vystudovala Skandinávská studia, ale láska k cukrařině jí zůstala. Založila vlastní blog a jako Děvče u plotny pravidelně zveřejňuje sladké recepty také na svém Instagramu a Facebooku, které sledují tisíce lidí. Nyní vydává novou knihu Dorty, která vyjde na podzim a kterou lze výhodně získat v crowdfundingové kampani na Hithitu.

„Poslední tři roky jsem pomaloučku vytvářela kuchařku plnou těch nejlepších dortů, které znám, a teď chci všechny své rady, zkušenosti a promyšlené recepty předat dál. S mou knihou půjde pečení dortů jedna báseň,“ láká Kristina Lund, jejíž literární provotina FIKA zavedla čtenáře do světa tradičních sladkých švédských receptů.

Foto: Kristina Lund

Její druhý literární počin – kuchařka Dorty – je rozdělen do tří kapitol. První se věnuje surovinám a potřebnému cukrářskému vybavení. Čtenáři v ní najdou podrobné návody na sestavení dortů plné fotek a léty vyzkoušené rady, co dělat, kdyby se dorty nedařily podle jejich představ.

Druhá kapitola je plná receptů na různorodé dorty, od piškotového s malinovou pěnou po meruňkový s krupicovým krémem. Do třetí kapitoly foodblogerka zařadila dva bezlepkové korpusy a dále v této kapitole čtenáři najdou podrobně popsané máslové krémy a další základní stavební kameny dortů.

„Mou snahou bylo napsat kuchařku tak, aby si v ní každý našel to své. Aby v ní ten, kdo péct umí, našel inspiraci. A aby posloužila jako velmi podrobný a jednoduše popsaný návod tomu, kdo s dorty tolik zkušeností nemá. Receptem čtenáře provedu doslova krok za krokem, vlastně to bude, jako bych stála vedle nich,“ vysvětluje Kristina Lund.

Foto: Kristina Lund

Kniha se u fanoušků těší velkému úspěchu, v předprodeji ji podpořilo už přes tři sta z nich. Kampaň trvá do 1. června. Na zájemce čeká nejenom samotná kuchařka za výhodnou cenu, ale i další odměny, jako jsou autorské ilustrace či online konzultace s tipy o tom, jak se stát cukrářem nebo jak jako foodbloger tvořit úspěšné sociální sítě.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli