Občas se hodí vypnout Instagram a jít si zaplavat, říkají čeští surfaři


Na Fuerteventuře se natáčela české surfařská reality show. První díl odstartuje Prima Cool 23. dubna. Na scénáři i na natáčení se podíleli surfařští sourozenci Tereza a Otmar Olivovi, které v reality show uvidíte v roli surfařských koučů. Očekávání ze strany nejen českých surfařů jsou veliká,  proto nás zajímalo, jak se pře začátkem vysílání dívají na pořad oni dva.

Foto: Lukáš Neasi

 

Velká zkušenost

“Pořad je aktuálně ve střižně a my nemáme představu o tom, jak to celé nakonec dopadne. To můžeme jen hádat. Vždy záleží na režisérovi a dramaturgovi pořadu, jakou roli vám přisoudí. Potom se do jednotlivých dílů „už jen“ vybírají a stříhají situace a hlášky, které odpovídají vašemu profilu,” říkají.

“Natáčet podobný pořad byla velká zkušenost jak pro nás, tak pro celý štáb. Nejvíc nás překvapilo, jak málo času jsme ve finále skutečně surfovali a jak dlouho trvá a kolik energie je třeba vyvinout k tomu, aby vznikl opravdu pěkný surfový záběr. A těch nakonec vzniklo pramálo, a to jak kvůli nepříznivým podmínkám, tak také úrovni surfování vybraných členů jednotlivých týmů. Opět se nám potvrdilo, že to, co Čech tvrdí o surfování u piva (nebo na castingu), může být velmi vzdálené od skutečnosti, a že Instagram plný fotek se surfem na pláži nemusí nutně znamenat, že dotyčný na surfu umí také jezdit,” myslí si.

Nástrahy

“Reality show tak, alespoň podle prvních pocitů, vůbec nebude o nejlepších českých surfařích, ani o dobrých českých surfařích a dokonce ani o průměrných českých surfařích. Společně s protagonisty divák zažije, jak těžké je chytnout opravdu pěknou vlnu a předvést na ní to, co si v hlavě vysníte. Stejně tak pocítí i zklamání z toho, že vlna, o které si myslel, že je minimálně dvoumetrovým monstrem, je na kameře zachycena jako půlmetrová, pomalá vlnka, kterou ve většině případů žádný jiný surfař nechtěl,” popisují.

“Protagonisté překonávali během natáčení celou řadu překážek a nástrah, některé se týkaly věcí spojených se surfováním, jiné byly zařazeny pro pobavení diváků. Nevíme, zda by podobnou surfovou reality show, ve které ve finále nejspíš nebude ani jeden cut back nebo snap, mohli vysílat v jiné zemi. Proto doporučujeme dívat se na ni jako na důkaz toho, že když si něco moc přejete a hodně o to usilujete, nevzdáváte se, tak v životě nastane chvíle, kdy se ke splnění snu alespoň trochu přiblížíte,” vzkazují.

Jak začít

“Dalším nepopiratelným posláním tohoto pořadu bude ukázat, že občas se opravdu hodí vypnout Instagram a jít si zaběhat, zaplavat, narovnat záda a udělat něco pro své tělo a zdraví. Nikdy totiž nevíte, zda zrovna vás na příští dovolené surfování nechytne, a vy pak nebudete litovat toho, že jste nikdy necvičili nebo neplavali, jak se ukázalo u některých účastníků programu,” vyprávějí.

“Surfová show na Primě rozhodně nebude o kvalitním surfování, i když Čechů, co dobře surfují, už pár desítek po světě chodí – nebo jezdí. Tento pořad bude o tom, jak se surfováním začít a jak moc se vám může změnit život ve chvíli, když propadnete nějaké vášni, obzvlášť je-li spojená s mořskou vodou, které je u nás nedostatek,” dodávají.

 

Foto: Lukáš Neasi

 

 


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli