Nylon Jail slaví deset let a nahrávají novou desku


Kapela Nylon Jail se chystá k desátému výročí vydat nové album. Skladby pro novou desku kapela natáčí od konce loňského roku ve studiu Jámor u Ondřeje Ježka.

Autorem hudby a textů je kytarista Roman Vičík, kterého doplňuje extrovertní zpěvák s mimořádným rozsahem Jiřin Jirák. “Balancování mezi songy nesenými v duchu elektro-country, emotivními baladami a psychedelickými motivy nyní doplňují jazzověji znějící basou, kterou hýčká Jakub Vejnar. Rytmus ve studiu drží pevně ve svých rukách špičkový bubeník Roman Vícha,” komentuje za celou skupinu Jan Lauro.

Foto: Nylon Jail

Sestavu doplňuje Tony Dlapa, který sekunduje na kytaru Romanu Vičíkovi. Členové kapely jsou známi i ze spolupráce s jinými hudebníky – basista Jakub Vejnar hraje například s Anetou Langerovou, Hudbou Praha a November 2nd, bubeník Roman Vícha zase spolupracoval s Lenkou Dusilovou, Janou Kirschner, Richardem Müllerem nebo Ivanem Králem. Tony Dlapa hraje v pražské hip-hopové skupině Prago Union.

Kampaň k vydání nové desky skupina Nylon Jail odstartovala na začátku října koncertem v Cargo Gallery. Současně spustila také crowdfundingovou kampaň na platformě Hithit.cz, kde na fanoušky čeká celá řada zajímavých odměn. Nechybí mezi nimi například plakát, lístky na koncert, ale i pobyt v backstage při křtu desky, návštěva studia Jámor, kde deska vzniká, vystoupení na party či přespání ve věži na hradě Helfštýně. Cílem je vybrat do 26. listopadu 218 000 korun.

Foto: Létoslav Chromek

Výtěžek pokryje nejen náklady spojené s provozem studia Jámor, ale i zvukaře či osvětlovače, kteří skupině pomohou následné koncerty a festivaly realizovat. “Na první desku prodal ledvinu Roman, na druhou Jiřin, ale žádnou další už navíc nemáme, proto potřebujeme vaši pomoc,” komentují kampaň s nadsázkou členové skupiny na sociálních sítích.

Nylon Jail založil Vičík s Jirákem v Olomouci na podzim 2011, jejich první koncert se uskutečnil v květnu 2012 v olomouckém Jazz Tibet Clubu. Základní myšlenka na čistě elektronický projekt se postupně rozvinula směrem k rocku a country. V roce 2013 vydali debutové album nazvané My Heart Soars Like a Hawk, za které obdrželi hudební cenu Vinyla a byli nominováni na cenu Anděl. Po pauze se skupina pustila do natáčení druhého alba s názvem Irreversible Changes, na které hudebníci přizvali další zkušené muzikanty z kapel OTK, Priessnitz nebo Muff a také dívčí sbor.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí