Nové conversky oslavují basketbalisty, kteří zbořili rasové bariéry NBA


Converse aktuálně představuje novou limitovanou kolekci Breaking Down Barriers, kterou oslavuje trojici afroamerických hráčů basketbalu, kteří v roce 1950 navždy zbořili rasové bariéry NBA. Značka tak symbolicky připomíná významné období sportovní historie a vzdává hold týmům The New York Knicks, Boston Celtics, Washington Capitols a Detroit Pistons, které navždycky posunuly historii kupředu.

Prvním Afroameričanem, který se stal součástí NBA a zbořil tak rasový stereotyp, byl Chuck Cooper. Chuck byl draftován týmem Boston Celtics a právě jemu je symbolicky věnovaný model, který nese název Celtics. Model Knicks oslavuje kariéru Nata „Sweetwater“ Cliftona, prvního hráče, který podepsal kontrakt s NBA týmem New York Knicks. Posledním z trojlístku hráčů, kterým je věnovaná tato limitovaná kolekce, je Earl „Big Cat“ Lloys. Model Pistons symbolicky zdůrazňuje, že všichni tři afroameričtí sportovci se v nějakém období jejich kariéry ocitli právě v týmu Pistons.

Každý hráč má svou limitku v barvě dresů týmů Knicks, Celtics a Pistons na klasických siluetách Pro Leather a Chuck 70.

Významným momentem u značky Converse je historicky první uvedení jména jiného hráče než Chucka Taylora na patě tenisky. Na zadní straně jazyka boty je uvedeno jméno hráče, kterému je model věnován, jeho číslo a tým.Každý model Chuck Taylor a Pro Leather obsahuje Harwood Classics logo a saténové prvky, které odkazuji na materiál dresů hráčů.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí