Nové Converse Renew značku přibližují zero-waste budoucnosti


Blíže k zero-waste budoucnosti díky řadě Converse Renew, která přináší nové, řemeslně perfektně zpracované, boty ze 100% recyklovaného materiálu.

Iniciativu Renew založil Converse v roce 2017 a od té doby posouvá možnosti udržitelných materiálů stále dále. Naposledy představil inovativní úpletovou techniku, která povznesla klasické Converse plátěnky do prodyšnější a snadno nazouvací moderní boty. Modely jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů a usilují o snížení uhlíkové stopy. Typická je pro modely Renew výrazné podrážka, na které je na první pohled vidět, že vznikla z 10 % z gumového odpadu z běžné výroby. To vše platí i pro novou sezónu, která znamená další krok směrem k lepšímu využití textilního a výrobního odpadu.

S Converse Renew tak nemusíte slevit ze svých hodnot na úkor pohodlí, ani ze svého vkusu. Čistý minimalistický design nové podzimní kolekce pracuje s ikonickou botou Chuck 70 a hraje si s průsvitně kontrastními barvami, příjemnou tonalitou a barevným laděním, díky kterému nemusíte dělat žádné kompromisy, co se vašeho stylu týče. Nebo vůči planetě.

Klasické Chuck 70 jsou ze 100% recyklovaného plátna. V podrážce navíc působivě prosvítají zbytky textilií z výroby, které taky nevyšly nazmar. Z odpadu se tak stává součást sofistikované streetwear obuvi. Uhlazený design si hraje s černobílou, kterou rozděluje chladná modř, ladící s podrážkou. Design inspirovaný 90. lety.

Dále najdete v sezónní řadě i model Chuck 70 Knit z recyklovaného úpletu ve dvou barevných variantách a model Converse Crater, pro jehož výrobu byl použit inovativní materiál v podobě kráterové pěny, která celou botu odlehčí.

Třešničkou na dortu je v Renew řadě Runstar Hiker Crater, který představuje typickou podrážku v recyklované podobě, která je na první pohled rozeznatelná podle svého vzoru. Ten je charakteristický pro Renew modely.

Kolekce k dostání u vybraných prodejců.

foto: Converse


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí