Technologie a sportovci, to je inspirace pro novou kolekci Nike Tech Knit


Sportovat venku na čerstvém vzduchu je vždycky příjemné. Jediný háček může představovat počasí – trochu se zapotíte, ale mnohem rychleji zase vychladnete. V Nike se proto při navrhování oblečení inspirují běžným dnem sportovce a na pomoc si berou i vyspělé technologie.

Že navrhování oblečení není žádná věda? A co takhle navrhování oblečení, které vás celý den udrží v teple, bude prodyšné a zároveň dobře vypadá? V týmu designérů Nike si lámou hlavy nad tím, jak pomoci sportovcům s přirozenou termoregulací. Důležité je udržet svaly v teple, ale zároveň nepřijít domů v propoceném tričku, které by se dalo ždímat.

tk_sharapova_original_52294

Na materiálu Nike Tech Knit proto spolupracovali specialisté na přízi, počítačoví programátoři i technici pletacích strojů. Designéři pak čerpali podněty od profesionálních i amatérských sportovců a zjišťovali, jaké přesně jsou jejich potřeby. Výsledkem je progresivní spojení formy a funkce ve stylové kolekci, ve které se budete cítit pohodlně celý den, ať už bude váš program jakýkoli. Obléknout se do ní můžete od hlavy k patě.

wind_runner_2_original_52296

wind_runner_1_original_52295

Ochrana proti vnějším vlivům, to je hlavní účel bundy Nike Tech Knit Windrunner. Plní ho svědomitě. Ať už půjdete běhat nebo jen na procházku, strategicky umístěná pletenina vás udrží v teple. Pro ty, kdo se chystají pořádně zapotit, má bunda i zóny s lepší ventilací a flexibilitou pro pohyb.

knit_pant_2_original_52289

knit_pant_1_original_52290

Za těmito kalhotami stojí opravdová věda. Díky teplotním mapám designéři přesně věděli, kde je potřeba více vrstev, aby svaly nevychladly, a kde se naopak hodí ventilace. Celodenní pohodlí zajištěno.

Minimum švů a strečový materiál nabízí maximální komfort, síťovina zase prodyšnost. Dohromady pak všechno tvoří stylové tričko pro jakoukoli aktivitu.

knit_t_2_original_52291

knit_t_1_original_52288

Kolekce Nike Tech Knit k dostání na Nike.com, v Nike Tech Book aplikaci a v kamenných obchodech.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí