Neviditelná výstava bojuje o přežití


Zvládnete strávit hodinu v naprosté tmě? Někomu to možná připadá snadné, pro někoho jiného to naopak zní jako noční můra. Jedno je však jisté, po procházce tmou už nebudete vnímat svět kolem sebe stejně. Pro normálně vidící lidi je totiž pobyt ve tmě neobvyklým zážitkem, pro nevidomé je to však každodenní realita.

Právě tento zážitek pomáhá návštěvníkům již devátým rokem zprostředkovat Neviditelná výstava v Praze. Interaktivní hodinová prohlídka provází každodenními situacemi, s kterými se může nevidomý člověk setkat. To vše ve speciálně zatemněných místnostech. O bezpečný průchod výstavou se starají právě nevidomí nebo slabozrací průvodci, kteří se zároveň snaží s každou prohlídkou návštěvníkům ukázat, že svět lze vnímat i jinak než očima.

Krize způsobená pandemií bohužel výstavu výrazně zasáhla. Dlouhé měsíce bez návštěvníků doslova zela prázdnotou. Proto byla založena crowdfundingová sbírka na serveru Hithit.cz, kde je připravena řada zajímavých odměn. Samozřejmostí jsou odměny ve formě klasického programu výstavy, jako je prohlídka, večeře nebo ochutnávka vín v naprosté tmě. Připraveny jsou ale i speciální odměny jako například návštěva neviditelného baru, či několik tematických přednášek průvodce Jarka, které byly vytvořeny za pomoci průvodců výhradně pro Hithit.

Neviditelná výstava je u nás opravdu unikátním projektem – nejenže pomáhá vidícím lidem lépe poznat svět nevidomých, ale zároveň poskytuje silně zrakově postiženým lidem příležitost normálního pracovního uplatnění. Jakýkoliv příspěvek nyní pomůže výstavě dočkat se desátého výročí.

foto: Neviditelná výstava


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli