Nejlepší breakeři světa se utkali v online battlech


V pořadí již jedenáctý ročník prestižní breaking soutěže The Legits Blast má za sebou své finále. Přední tanečníci a tanečnice světa se kvůli pandemickým důvodům nemohli utkat tváří v tvář. Proto organizátoři připravili finálové soutěžní souboje online, kterých se zúčastnilo více než 900 dancerů z celého světa. Své umění online předvedli tanečníci z Nepálu, Guatemaly, Spojených států a dalších zemí. Vítězem mezi muži – bboys se stal Johnny Fox ze Španělska. Kategorii žen – tedy bgirls ovládla zase reprezentantka Japonska, Ayumi.

“Projekt The Legits Blast zaznamenal obrovský úspěch, o čemž hovoří celková čísla počtu účastníků i diváků. Taneční battly v pěti kategoriích zhlédly tisícovky uživatelů ve více než stodvacetipěti zemích,” řekl jeden z organizátorů Miro Křižan.

Velkým tahákem celého festivalu jsou každoročně souboje mužů, žen, dětí dvojic ale i národních teamů. Mezi muži si vítezství u poroty vysloužil španělský tanečník JohnnyFox, který kromě titulu vyhrál také price money 1000 Euro. Ženskou kategorii ovládla Japonka Ayumi, která je vycházející hvězdou světového breakingu. V dětské kategorii zase zazářil reprezentant Ruska Miracle a nejlepší dvojicí se stali Willastr8 z Austrálie a Thesis z USA.

Protože breaking je především o tanci a hudbě, mohli si fanoušci během akce poslechnout aktuální a exkluzivní DJ sety DJů z celého světa.  Online party byla součástí celosvětového projektu na podporu DJské komunity Jägermeister Savethenight. V rámci online party se představili djové z Ukrajiny, Ruska, Polska, USA ale i z České republiky.

The Legits Blast byl výjimečný také po technické stránce. Organizátorům se podařilo online a v reálném čase propojit účastníky taneční soutěže, dje ale i diváky v reálném čase. Tanečníci od sebe byli mnohdy vzdáleni tisíce kilometrů, ale i tak bylo možné, aby spolu soupeřili. V tomto ohledu šlo o velmi exkluzivní počin.

foto: The Legits Blast


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí