Na Red Bull Feel the Wheel uvidíme Evu Samkovou, Maxe Habance a Bena Cristovaa


Tuto sobotu 8. srpna odstartuje největší longboardový závod v Česku Red Bull Feel the Wheel, který se pojede v boulích a klopenkách bikrosové dráhy v Benátkách nad Jizerou. Účast slíbili olympijská medailistka Eva Samková nebo skejtr Max Habanec. V exhibiční jízdě se divákům ukáže i zpěvák a zkušený longboardista Ben Cristovao.

Nově vylepšená trať v Benátkách nad Jizerou přivítá bezmála 200 odvážných longboardistů. Ti se v osvědčeném konceptu univerzálního sportovce Michala Marošiho pustí ze startovní brány po šesti, aby na dráze plné boulí, skoků a klopených zatáček bojovali o postup do dalších kol.

„Radost mám už jen z toho, že se vůbec jede. Vzhledem k tomu, jak se u nás rušily všechny sportovní akce, máme štěstí, že jsme dostali zelenou a 8. srpna se uvidíme v nejlepší formě,” říká organizátor Michal Maroši.

Vzhledem k okolnostem bude kapacita návštěvníků areálu omezena na 1000 lidí. „Jde o opatření ve prospěch zdraví návštěvníků a to má jasnou přednost. Bez nich by se akce zřejmě nemohla konat vůbec, takže tento krok beru jako rozumný kompromis,” říká o regulaci Michal Maroši s tím, že daleko horší by bylo, kdyby se akce musela omezit na pět se osob. Do takového limitu by se totiž vešli jen závodníci s doprovodem. „Radost mám z toho, že registrace pro jezdce je téměř zaplněna,” říká Maroši. Mezi závodníky je přihlášena i řada žen včetně olympijské medailistky Eva Samkové, která Red Bull Feel the Wheel v minulosti několikrát vyhrála.

Na konceptu samotného závodu se nic nemění, pořadatelé sázejí na to nejlepší, co se v předchozích letech osvědčilo. Loni si odskočili do areálu v pražských Bohnicích a od té doby dráha v Benátkách prodělala několik úprav, které prospějí i jízdě na prknech s kolečky. „Už teď víme, že závod bude zase o něco náročnější,” slibují.

Areál se otevře už v pátek 7. srpna, aby si závodníci mohli projet trať, pohodlně se zaregistrovat a seznámit se se svými budoucími soupeři. Příchozí můžou využít možnost kempování na přilehlé louce. Během soboty bude fungovat i stánek s longboard zbožím a merchem závodu. Ihned po závodech začne koncert mezinárodní formace CCTV Allstars. Vstupné na závod i na koncert je zdarma.

Originální disciplína Red Bull Feel the Wheel vznikla spojením více sportů, a dává tak šanci prosadit se lidem holdujícím různým žánrům. Na startu se potkávají longboardoví sjezdaři, skateři, snowboardisti, ale i bikrosáci, bikeři a další. Letošní ročník je výjimečný i tím, že jako jeden z mála závodů zůstal v kalendáři, a bude tak vzácným setkáním všech fanoušků extrémních sportů. Michal Maroši slibuje vzrušující podívanou, příjemnou atmosféru a kvalitní gastronomické zázemí.

Více o závodu včetně možnosti se přihlásit na: www.redbull.cz/feelthewheel.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí