Michal Prokop a Monkey Business natočili hit Stevieho Wondera Krásný ztráty Live prohlubují ducha spolupráce


Na unikátní zážitky nezvyklých spoluprací i unikátní koncerty se letos víc než kdy jindy zaměřuje festival Krásný ztráty Live. Jeho sedmý ročník se uskuteční 11. – 12. srpna na tradičním místě ve středočeských Všeticích. Na dramaturgii se od tohoto roku podílí spolu s hudebním garantem festivalu Michalem Prokopem podílí také hudebník Roman Holý a není divu, že právě spojení obou hvězd české scény a dalších hudebníků z Holého kapely Monkey Business bude jedním z plánovaných vrcholů festivalu. V aktuální výhodné vlně předprodeje zbývá posledních sto vstupenek, které lze koupit v sítích GoOut a Ticketportal.

Foto: Roman Černý

Vůbec poprvé v historii populárních spoluprací Michala Prokopa s hosty festivalu Krásný ztráty Live předchází koncertnímu setkání studiová nahrávka. Michal Prokop a Monkey Business se rozhodli společné vyladění dokumentovat coververzí písně svého společného oblíbence, geniálního amerického soulového skladatele a zpěváka Stevieho Wondera Living for the City.

Písnička původně z roku 1973 patří k největším Wonderovým hitům. Získala dvě ceny Grammy a magazín Rolling Stone ji zařadil na 104. místo v žebříčku 500 nejlepších písní všech dob. Na nové nahrávce zpívá Michal Prokop hlavní sólový part, Matěj Ruppert a Tereza Černochová z Monkey Business jej doplňují vokály.

Foto: Ivan Prokop

Propojení Michala Prokopa s Monkey Business na singlu je hmatatelným důkazem důrazu letošní dramaturgie na výjimečné hudební okamžiky. K těm dalším bezpochyby bude patřit ojedinělý koncert písničkáře Vlasty Redla se skupinou AG Flek, v jejímž rámci se v 80. letech poprvé proslavil, anebo mladších interpretů, kteří přivezou svoji aktuální tvorbu.

Například rapoví Prago Union nedávno vydali osmé album Příduhned…, rocková Gaia Messiah má letos čtvrtou studiovku Vlnobytí, v Česku působící slovenská zpěvačka Katarzia má krátce před vydáním nového alba Šťastné dieťa, které fanoušky překvapí svým až šansonovým laděním. Mezi vrcholy festivalu jistě bude patřit i koncert rockového zpěváka Chrise Jaggera, jehož příjmení správně naznačuje rodinný původ: jeho bratrem není totiž nikdo menší než zpěvák Rolling Stones.

Foto: archiv Krásný ztráty live

K tradičním pozitivům festivalu Krásný ztráty Live patří malebné prostředí statku Všetice, lákavá gastronabídka, stejně jako vstřícný přístup k dětem, což umožňuje návštěvu celým rodinám. Děti do 12 let mají vstup zdarma a rodiče mohou svoje ratolesti například povozit na koních, kteří jsou přítomni v areálu statku. V nabídce ubytování je stále řada ubytovacích balíčků, některé i přímo v areálu festivalu, například v unikátním tubusovém konceptu Tubezz. V aktuální výhodné vlně předprodeje zbývá posledních sto vstupenek.

Foto: archiv Krásný ztráty live


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli