Max Habanec mezi 50 nej skateboardisty světa. Olympiadu stále nemá jistou

V Brazílii se konalo Skateboardingové mistrovství světa v olympijské disciplíně street. Vyhráli Američan Nyjah Huston a Brazilka Pamela Rosa, ale ani čeští závodníci si nevedli špatně. Maxim Habanec je po kvalifikačních jízdách 46. nejlepší skateboardista světa. Gratulujeme!

„Kvalifikace byla nejtěžším postupem z celého závodu. Konkurence byla obrovská a finále bylo jako z jiné planety,“ řekl ČTK předseda České asociace skateboardingu Jan Lankaš.

Co Olympiáda?

Jestli Češi pojedou na olympijské hry v Tokiu 2020, kde bude mít skateboarding premiéru, ještě není jisté. Jak uvádí web iDnes.cz, kvalifikační období ještě není ani v polovině.

„Z každé země mohou na olympiádu jen tři závodníci. Když se podíváte na počty amerických a brazilských jezdců (v žebříčku), je to podstatné číslo. Plus v sobotu se budou rozdávat body na mistrovství republiky a v říjnu je v Rusku mistrovství Evropy,“ dodal Lankaš.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí