Chceš bejt jako oni? Aneb Matěj Homola z Wohnoutů vydal skvělou skejtovou knihu


Matěje Homolu z kapely Wohnout asi nikomu příliš představovat nemusíme. Notoricky známá partička působí na české scéně už 20 let a patří k těm největším stálicím. I přesto, že si “značka” Wohnout zachovala svůj osobitý styl, dokázali její členové v čele s bratry Homolovými prorazit s nespočtem hitů, které znají všichni. Od těch nejmenších až po důchodce. Proč vám ale tohle všechno píšeme?

oni-cover-small

Zmíněný leader kapely Matěj Homola totiž není jenom zpěvák, ale taky se pěknou řádku let věnuje skateboardingu, podobně jako jeho bratr Honza. Kromě jízdy na prkně však neustále fotil, a to třeba pro legendární časopis Board. Jak sám trefně dodává na Facebooku: “Život v tvrdým jádru této komunity zásadně ovlivnil mojí cestu, vždy mi vyrobil skvělou náladu a mám díky němu hromadu dobrejch kamarádů. Kromě toho mi byl dán do vínku fotoaparát a já měl období, kdy jsem tenhle sport více/méně pilně dokumentoval. To dávno skončilo, ale našel jsem nedávno doma bedny s negativy, pozitivy a starými časopisy.”

01

Matěj se na prkno se čtyřmi kolečky poprvé postavil v roce 1985, kdy také začíná jeho fotografická cesta. Z období let 1985-2000 totiž pochází fotky, které nashromáždil do právě vycházející knihy s názvem Chci bejt jako oni. Poprvé jste si tohle osobité a jedinečné dílko mohli pořídit v rámci včerejší release party na pražské Štvanici, kde byl samozřejmě přítomen i Matěj. Knihu pak seženete na oficiálním webu kapely Wohnout.

01-MH-SK8

02-MH-SK8

03-MH-SK8

04-MH-SK8

Foto: Matěj Homola – facebook.com/chcibejtjakooni
Úvodní foto: František Ortmann


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí