Livigno zahájilo zimní sezónu o tři týdny dříve


Livigno

Bohaté sněžení v minulých dnech rozhodlo, že se v italském středisku Livigno začalo lyžovat o tři týdny dříve, než bylo původně v plánu. V sobotu 9. listopadu se tak spustily lanovky a zimní sezóna oficiálně začala.

115 kilometrů sjezdovek

Na milovníky sjezdového lyžování v Livignu čeká 115 kilometrů sjezdovek, které začínají ve výšce 1816 m. n. m. a končí až ve 2900 m. n. m. Areály Carosello 3000 a Mottolino dohromady nabízí 12 černých, 37 červených a 29 modrých sjezdovek, které obsluhuje 6 kabinkových lanovek (Carosello 3000 I a II, Mottolino, Livigno Centre Tagliede I a II, Cassana), 14 sedačkových lanovek a 11 lyžařských vleků.

Novinkou letošní sezóny je, že každé dítě, které se narodilo po roce 2004, dostane 50% slevu na permanentku. Na obou stranách údolí se nachází snowparky – Mottolino Fun Mountain a The Beach na Carosello 3000, které patří mezi nejlepší nejen v Itálii, ale i v zahraničí, a to zejména díky kreativitě a designu překážek, skoků a eventů.

Běžkařský okruh

Již od 19. října mohou zájemci o běžecké lyžování využívat speciálně upravenou běžkařskou trať, která je dlouhá už 18 kilometrů. S přibývajícím sněžením se běžkaři budou moci vydat na tratě dlouhé 30 kilometrů.

O posledním listopadovém víkendu se v Livignu uskuteční také první běžkařské závody. 29. listopadu se představí profesionální běžkaři v zahajovacím týmovém závodě seriálu dálkových běhů na lyžích Visma Ski Classics na 15 kilometrů klasickou technikou, na jehož startovací listině nebudou chybět ani čeští reprezentanti. A o den později proběhne jubilejní 30. ročník La Sgambeda, 30kilometrový závod volnou technikou pro všechny nadšené amatéry.

Skipass zdarma a výhodný Family Week

Skipass zdarma můžete získat při ubytování minimálně na čtyři noci ve vybraných hotelech či na sedm nocí ve vybraných apartmánech v období od 30. listopadu do 20. prosince 2019 a dále od 13. dubna do 3. května 2020. Na podobném principu je založen i rodinný týden (Family Week).

Při rezervaci pobytu v době od 25. do 31. ledna 2020 a od 28. března do 3. dubna 2020 má jedno dítě do 12 let v doprovodu dvou platících rodičů zcela zdarma ubytování v hotelu (u apartmánu sleva 15 %), skipass, zapůjčení vybavení a lyžařské lekce. Každé další dítě, které se narodilo v roce 2006 a později, získá slevu 50 % ze standardních cen objednaných služeb.

Cesta do Livigna

Cesty do Livigna v zimním období vedou dvě – tunelem Munt La Schera, pokud jedete ze směru od švýcarského Svatého Mořice či rakouského Innsbrucku, nebo průsmykem Foscagno přes italské Bormio. Horský průsmyk Forcola vedoucí do švýcarského Graubündenu je po celou zimu uzavřen a bude znovu otevřen až v červnu 2020.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí