Levi’s už vyhlíží jaro. V nové kolekci kombinuje pohodlí se stylem


Na co v příštím roce těšíte nejvíce? Ačkoliv je předpovídání budoucnosti riskantní disciplína, je dobré se odrazit od toho, co nového jsme se naučili a co bychom od příštích měsíců chtěli. Pro Levi’s se sezóna jaro/léto 2022 nese jasně v radostné vizi chvilek strávených spolu a v pohodlném opojení z tichého rozjímání v klidu domova.

Obojí si užijete díky kombinaci pohodlných střihů a příjemných látek spojených s nenucenou sofistikovaností, která funguje jak doma, tak i venku. Barevnost kolekcí navozuje optimismus a těšení se na momenty, které prožijete oblečení v nových kolekcích Levi’s.

Tonalita a výmluvný styl nové sezóny čerpají ze 70. let, ale se silnou příměsí estetiky let devadesátých. Ty přidaly střihům uvolněnost, která promlouvá jasným životním postojem. Celá kolekce jaro/léto 2022 klade silný důraz na Levi’s® dědictví.

foto: archiv Levi’s

Dámská kolekce

Hlavní inspirací pro dámskou kolekci jsou chytře sladěné neformální kousky, které si lze užít doma i během všeho, co nabízí život venku. Po dlouhém období doma je načase vynést domácí pohodu také ven. Zatímco topy se tuto sezónu trochu zmenší a odhalí vice kůže, spodní části modelů mají volnější střihy, jako by se džíny snažily tak trochu odlepit od kůže. Přesně tak, jak se nosily v 90. letech.

Populární high-low přístup, který kombinuje nenucenost s vytříbenou módou, se prolíná celou kolekcí jaro/léto 2022. Snoubí krásu se svobodou sebevyjádření.

Největší novinkou Levi’s kolekce pro ženy je nová interpretace slavných 501 džínů z 90. let. Nové 501 jsou oproti tradičnímu modelu volenější v okolí boků a v nohavicích, aniž by byly neforemné. Na těle si sednou lehce pod pasem a nabídnou možnost si je buď lehce vytáhnout nahoru, nebo naopak dolů. Záleží jen na vás. Jsou k mání v několika sepraných odstínech, které jim dodává vintage kouzlo. Nové 501 jsou ztělesněním všeho, čím byly džíny v 90. letech cool.

Jarní kolekce pro rok 2022 nabídne také širší nabídku tepláků z řady Levi’s Red Tab, a to pro muže i ženy. Představte si ultimátí pohodlnost, ze které se nemusíte vysvléknout před odchodem ven, ale můžete v ní sebevědomě zůstat i na procházce. Řada je ušitá z velmi jemné francouzské froté terry tkaniny, která má vysokou gramáž, a je barvená jako celek i po ušití. Siluety teplákových souprav jsou lehce oversized a nabízí maximální komfort a pocit svobody.

foto: archiv Levi’s

Pánská kolekce

Pánská kolekce na jaro 2022 se soustředí na objevování průsečíků módy a funkčního oblečení s důrazem na uvolněnější a neformální střihy. Hlavní inspirací je módní odkaz 80. a 90. let. Ten symbolizují větší trika doplňující 501 džíny, nebo ještě volnější a plandavější kalhoty. Styl, který známe dobře z minulosti, je ale přenesený do současnost, aby vytvořil něco jedinečného a aktuálního.

Pro pánský Levi’s šatník je velmi důležitým prvkem všestrannost. Tu zajišťuje široká škála džínů, populárních Chino kalhot a rozšířená řada Levi’s Red Tab teplákovek. Vedle klasických Levi’s se tuto sezónu dočkáme i reinterpretace pánských zúžených 501 Taper. Denimové barevné úpravy navazují na 80. a 90. léta s několika světlemodrými odstíny, které připomínají denně nošené džíny. Prostě ty, které nemůžete přestat nosit, protože neznáte žádné lepší.

Kromě džínů se dočkáme i rozšíření řady Levi’s XX Chino o modely Slim Taper, Standard Taper, Relaxed Taper a Classic Straight. Všechny s barevným zakončením, které nestárne – naopak čím déle je nosíte, tím lépe vypadají. Jde o jednu z nejvariabilnějších řad kalhot, které jsou stylové a současně extrémně pohodlné. Přesně na půl cesty mezi džínovinou a tepláky. Dohromady s teplákovou řadou tvoří základ flexibilně kombinovatelného šatníku včetně Red Tab Sweats novinek, jako jsou například široké tepláky bez zúžení u kotníku v dlouhé i krátké verzi.

foto: archiv Levi’s

Předvídáme budoucnost

Udržitelnost je pro Levi’s jedno z nejdůležitějších témat. Soustředí se na hledání nových technologických možností, které by při výrobě snížily objem chemikálií. Proto je dalším přirozeným krokem důraz na používání přírodních barviv a šetrnějších barvících metod, které v nové sezóně ztělesňuje kolekce Levi’s Fresh. Ta se svým názvem inspirovala Levi’s kolekcí ze 70. let, která se jmenovala Fresh Produce. Využívá k barvení novou techniku s pomocí přírodních barviv, které kouzlí pastelové odstíny oranžové, levandulové, růžové a žluté. Z takto barvených látek vznikla kolekce triček, kalhot a doplňků, které tvoří novou jarní Fresh kolekci.

„Pro jaro jsme se pokusili předpovědět budoucnost, aniž bychom v současném stavu mohli vědět, co nám přinese. Vzali jsme tak to nejlepší, co jsme se v průběhu minulého roku naučili a spojili jsme to s očekáváními, které máme se znovuobjevováním světa. Tím vznikly kolekce, které propojily to nejkvalitnější z času tráveného doma s radostí při objevování všeho venku. Pohodlí, které ale vypadá skvěle, ať už jste kdekoliv na světě.“, popisuje Jill Guenza, viceprezidentka sekce Design for Women’s Apparel.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí