Letošní ročník XXL Freshman Class nabízí jména jako Lil Pump, BlocBoy JB nebo Trippie Redd


Známý americký magazín XXL je tu už pojedenácté s vydáním. Tentokrát zveřejňuje seznam těch nejlepších mladých rapperů, kteří se za poslední rok na scéně předvedli. V téměř všech ročnících Freshman Class se redakce časopisu se svým výběrem trefila a z tehdejších nováčků vyrostly hvězdy jako třeba Kendrick Lamar, Kid Cudi, Chief Keef, Lil Uzi Vert nebo J. Cole. Časopis ale nazapomínal ani na “undergroundovější” interprety a své místo si na obálce vysloužil i Danny Brown, OJ da Juiceman či Ab-Soul.

Soutěž popularity?

Předminulý, ale hlavně minulý rok nicméně v redakci XXL od fanoušků schytali poměrně ostrou kritiku, že už nejde o ty nejnadějnější MCs, nýbrž o soutěž popularity. Proto bylo na letošní ročník zvědavá spousta čtenářů tohoto časopisu. Do top desítky se probojoval Ski Mask the Slump God, Lil Pump, Smokepurpp, J.I.D, Stefflon Don, BlocBoy JB, YBN Nahmir, Wifisfuneral, Trippie Redd a Lil Skies, který se ale odmítl s ostatními vyfotit na obálku.

Během následujícího měsíce bude na XXL YouTube kanálu vycházet k Freshman Class spousta materiálu, jako třeba rozhovory a především společné freestlyles, které se vždy těší velkému zájmu. Fyzicky časopis vyjde 3. července. Pod článkem najdete výběr několika nejlepších freestyles, co v rámci Freshman Class vyšly. Co na letošní ročník říkáte, nám dejte vědět do diskuze.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě