Marihuana v ČR: Kdy se dočkáme legalizace?


marihuana

Co si myslí bývalý národní protidrogový koordinátor a expert na problematiku návykových látek Jindřich Vobořil o legalizaci drog v České republice? V rozhovoru pro web Info.cz byl hodně otevřený.

Čísla vs. vláda

“Máme čísla za celá desetiletí, která poměrně jednoznačně říkají, že nejhorší formou regulace je úplná prohibice. Existují mnohem účinnější formy regulace, která je sice přísná, ale funkční. To se sice asi nebude líbit těm, kteří by marihuanu chtěli úplně legalizovat, ale je potřeba zvážit všechna pro a proti a najít nějakou rovnováhu, která je schopna zamezit ideálně všem rizikům, jež dnes můžeme pozorovat, tedy mimo jiné i složení,” řekl.

“Za sebe bych preferoval model co nejjasnější kontrolované dostupnosti, obzvláště u marihuany to dává smysl,” pokračoval. Podle něj nemůžeme ale čekat, že by v blízké době k legalizaci marihuany v České republice došlo:

Se současnou vládou tu žádná naděje na uzákonění jakékoliv formy legalizace konopí není, z nějakého důvodu o tom vůbec nechtějí slyšet.

O důvod víc, proč chodit k volbám.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga Trip Surf Trip Sea You House Banger.cz Yezede Neverdie.cz LV Print