Kosmetické produkty z první linie. Víte, které to jsou?

Správná péče o pleť je v těchto dnech aktuální téma, protože může být vlivem změn v každodenních návycích více zatěžována. Jak v péči o pleť ideálně postupovat, které produkty do každodenní péče nyní určitě zahrnout a kterým se naopak vyhnout?

„Nadměrné zatěžování kůže v podobě častého umývaní rukou či nošení roušek může mít nepříjemné následky v podobě různých dermatitíd,“ říká dermatoložka a skin care expertka Marionnaud, Hajnalka Méryová.Pleť pod rouškou špatně dýchá, trpí nedostatkem kyslíku, více se potí a to všechno má za následek zpomalení fyziologických pochodů a přemnožení bakterií. Různé typy pleti na to rozdílně reagují. „Záleží na typu pleti. Suchá a citlivá pokožka se vysušuje, na mastné, problematické pleti se díky okluzi zvyšuje vyrážka. Vhodná péče může takové nepříjemnosti výrazně zmírnit,“ dodává Hajnalka Méryová.

Které produkty nyní postavit do první linie?

+ Gel na čištění pleti – základem správné péče je jemný gel, který je třeba použít ideálně 2x denně.

Čistící krém – alternativou gelu může být i jemný čistící krém, které odstraňuje nečistoty z pleti a je vhodný pro citlivou pokožku.

Pěnový čistící gel Marionnaud (249 Kč)

+ Krémy a séra s obsahem kyseliny hyaluronové – bez důkladné hydratace a regenerace kůže se neobejde žádná zdravě vypadající pleť. Kyselina hyaluronová je omlazující ingrediencí, ale také jedničkou, co se týče zlepšení hydratace pleti.

Krém s kyselinou hyaluronovou Thalgo (1959 Kč)

+ Termální voda ve spreji – je příjemným doplňkem péče o pleť, který slouží k jejímu osvěžení během dne.

Osvěžující ochranný sprej Ioma (1199 Kč)

+ Pleťová maska – je dokonalým závěrem celého procesu. Ideální je dopřát pleti textilní masku s obsahem kyseliny hyaluronové a uklidňujících složek 1-2x v týdnu.

Jednorázová hydratační maska na pleť Biovéne (89 Kč)

Čemu se určitě vyhnout a proč?

  • Dekorativní kosmetikaBB krémy a make-upy, tvářenky a pudry

„Dekorativní kosmetiku doporučuji v těchto dnech vynechat. Ve vlhkém prostředí pod rouškou by mohlo docházet k intenzivnějšímu působení chemických látek v konkrétních produktech. Je to ideální čas nechat pleť od intenzivnějšího líčení odpočinout,“ uzavírá téma Hajnalka Méryová.

Pečující kosmetiku je možné objednat z pohodlí domova na e-shopu www.marionnaud.cz. Zákazníky čekají pravidelné atraktivní slevy a doprava nad 490 korun je zdarma.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO