Kapela Siluety se Ve spánku spojila s Jakubem Děkanem

Skupina Siluety vznikla teprve letos v lednu. Teď oficiálně vydává svůj druhý singl, pro který ke spolupráci oslovili Jakuba Děkana. V létě mají v plánu odehrát úctyhodných 35 koncertů.

„Song Ve spánku je o každodenní rutině, kdy se člověku nechce opustit tak příjemné místo, jako je postel, a věnovat se povinnostem a starostem, které se na něj valí ze všech stran. Ve spánku můžeme být kýmkoliv chceme. Být takoví, jací chceme být i v reálném životě. I to je důvod, proč nás spánek tak láká,“ vysvětluje k tématu skladby zpěvák Honza Matyásko. Videoklip kapela natočila v sokolovně nedaleko Nymburka, scénou se inspirovali u klipu Volám od Mirai. „Nebudeme lhát a rovnou tu inspiraci přiznáme. Místo jedné jednobarevné místnosti jsme ale vytvořili rovnou tři a úplná kopírka to myslíme není,“ vysvětluje k hlavnímu nápadu frontman Honza.

Jak se povedla spolupráce s Jakubem Děkanem? „S Kubou jsem se poznal na společných koncertech asi 2 roky zpět. Tehdy ještě s mojí kapelou Sendwitch. Kuba je hodně zajímavý člověk, kterého si vážím, má navíc skvělý hlas. Proto jsem měl radost, že do toho šel s náma,“ dodává ke spolupráci bubeník Tonda Matyásko. „Kluky mám rád celkově. Jako lidi i jako muzikanty. Nemusel jsem písničku ani slyšet, rovnou jsem na hostování souhlasil. Výsledek je skvělý, mám z toho radost! Nešetří chválou Jakub Děkan. O režii videoklipu se postaral Ondřej Soukup, který točí klipy pro Rybičky 48 nebo Marka Ztraceného.

Přestože má kapela venku jen dva singly, dalších nachystaných v řadě je dostatek na to, aby mohli vyplnit celý festivalový set. I v dnešní komplikované době se jim povedlo naplánovat skvělých 35 festivalových vystoupeních. Mezi nimi i několik společných s Jakubem Děkanem a jeho kapelou. Další klip by chtěli kluci natočit v Londýně.

Text: Ivana Novotná
Foto: Championship Music

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí