Kapela MONNA v novém klipu radí, jak na pasti v hlavě


Energická kapela MONNA vydává svůj nový singl Rising. Tématem skladby jsou pasti, které si chystáme ve vlastních hlavách a nelehké cesty, která z toho vede ven.

Song Rising je pro kapelu jedním z nejdůležitějších, který dosud napsala. Hudebně je podle slov kapely jinde než jejich dosavadní tvorba. “Máme rádi hudební výlety, neomezujeme se v rámci žánru a škatulek. Hudba tak byla jasnou inspirací i pro text. Je to pozitivní song plný naděje, radosti a barev. To jsme se snažili dostat i do klipu. Song jsme produkovali kompletně sami, o master se postaral Martin Holly Hollandr,” vysvětluje k vzniku nové skladby frontmanka Dana Yousifová.

Song je o lidech, kteří se chytají do pasti vlastní hlavy. Komplikují si vztahy neschopností komunikace a ženou se tak nuceně do něčeho, co jim není vlastní. Spousta lidí je ztracených, nevědí, co se sebou a kam dál. Text songu je o momentu probuzení a uvědomění, o postupném návratu k sobě, ke kořenům. Návratu na místo, které je bezpečné a které dobře známe. Návratu k vlastní přirozenosti, radosti, volnosti pohybu, myšlenek a svobodě obecně. “V klipu jsme chtěli prostřednictvím jednotlivých scén a jejich symboliky ukázat celou tu pomyslnou cestu. Od probuzení se ve vyprahlé prerii, přes ještě trochu zamlženou cestu, na které ale potkáváme vlka – průvodce, až po nalezení svého místa v jungli”, vysvětluje zpěvačka.

Klip se natáčel ve studiích Pokrok, kde byly vytvořeny čtyři různé scény. S námětem přišla zpěvačka Dana Yousifová, která se u klipu ujala zároveň role režiséra.

MONNA je čtyřčlenná kapela s bohatou hudební minulostí i současností. Její tvorba vychází z různých žánrů a členové vnáší do společné tvorby rozmanitý a osobitý pohled na věc. Výsledkem jsou skladby, které vás v jedné chvíli roztančí a v jiné naženou husí kůži. Z kapely sálá vyspělost, na jejímž pevném základě stojí frontmanka Dana Yousifová. Ta disponuje jemným sametovým i silným burácivým hlasem, na pódiu ji jen tak něco nezastaví. Během svojí čtyřleté existence kapela vydala desku Watch The New World, zahrála na Rock For People, Colours of Ostrava, Basinfirefest i jiných festivalech. MONNU jen tak nepřehlédnete a jejich energie, čistá radost ze hraní a živelnost vás dostane. Současnou sestavu tvoří Dana Yousifová (zpěv), Radek Pilc (kytara), Šimon Hajdovský (bicí), Lukáš Varaja (basa).

Text: Iveta Novotná

Foto: Championship Music


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli