Kam „vyrazit“ za hudbou tento víkend?

Pracovní týden je pomalu za námi a další víkend v karanténě před námi. Přemýšlíte, jak se alespoň trošku odreagovat i v této kultuře nepřející době? Nepropadejte černým myšlenkám a vyrazte na koncert alespoň on-line. Inspiraci najdete v našem přehledu.

Hudebníci ani tento týden nelení a své fanoušky baví alespoň virtuálně prostřednictvím nejrůznějších live stream show. Velký zdroj zábavy už pěkných pár dní přináší například speciální vysílání #kulturažije na internetové televizi Mall.tv. V pátek tu svoji pověstnou show rozjede česko-italský miliardář Kapitán Demo se svojí veselou družinou, v sobotu se můžete těšit na fenomenální skupinu Mňága a Žďorp.

V zajetých kolejích pokračuje také projekt Koncert pro 10 milionů se svými hudebním online-večery, kde se v roli moderátora objevuje Pavel Anděl. V sobotu si tady rozhodně nenechte utéct live koncert našlápnuté české kapely The Silver Spoons, neděle bude patřit vystoupení kapely Duende a po Skype se připojí i zpěvačka Olga Lounová. Zdejší live streamy kromě hudebních hostů nabízí také rozhovory s odborníky a další zajímavé informace.

Pravidelné live streamy svým fanouškům pak dopřávají i další umělci po své vlastní ose. Příkladem je například zpěvák a skladatel Jen, který už tento týden stihnul vystoupit na Facebooku TV Óčko. Jak to vypadalo se můžete podívat tady.

V pátek ho od 17.00 najdete koncertovat na FB Rádia Haná. „Chci být se svými fanoušky alespoň formou online streamů. Nenahradí to zážitek z osobní návštěvy koncertu, ale má to i své výhody. Můžeme spolu mluvit, psát si a „vidět“ se tak častěji. Beru to jako příležitost být se svojí hudbou blíže těm, které zajímá,“ popisuje Jen.

Tento týden se nově začalo koncertovat také z pražského klubu Rock Café, kde live stream startuje vždy v 18.00. Dnes (čtvrtek) tu bude k vidění koncert psychobilly kapely The Rocket Dogz, v sobotu pak zahraje zpěvačka Ivana Korolová. „Jelikož máme lehký sklon k workoholismu a chceme lidem přinést alespoň trochu dobré nálady, rozjeli jsme live streamy přímo od nás z klubu. Oproti klasickému programu bude dramaturgie otevřenější neobvyklým jménům. Chceme totiž kulturu podpořit jako celek – od interpretů až po „dělníky kultury“ (např. zvukaři, osvětlovači), bez kterých by naše branže nemohla fungovat,“ říká Šimon Blaschko, manager klubu Rock Café.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO