Ještě více zápasů, analýz a příběhů. Tak bude vypadat letošní Roland-Garros na Eurosportu


Každý zápas, každý kurt Roland-Garros – od prvního do posledního podání – živě na platformách Warner Bros. Discovery Sports napříč Evropou.

První turnaj z produkce společnosti Warner Bros. Discovery Sports od uzavření nové víceleté smlouvy s Francouzskou tenisovou federací (FFT). Sportovním fanouškům nabídne bezkonkurenční 360stupňový tenisový zážitek z Roland-Garros, grandslamu, který Eurosport poprvé vysílal už v roce 1989.

Společnost Warner Bros. Discovery Sports bude v květnu a červnu letošního roku exkluzivním cílem tenisových fanoušků – živé přenosy z Roland-Garros doplní dlouhé dokumenty, nové krátké formáty, průlomové analýzy i rozsáhlé zpravodajství a aktuality na stránkách Eurosport.com.

Scott Young, SVP Content and Production at Warner Bros. Discovery Sports Europe: „Grandslam Roland-Garros je nejen vrcholem antukové sezóny, ale i výkvětem tenisového vysílání Eurosportu, protože je založen na více než 30leté spolupráci a přinesl některé z nejikoničtějších momentů v historii tohoto sportu. Náš tým nejzasvěcenějších expertů složený z grandslamových šampionů pomůže oživit příběhy z kurtů. Ať už v přímých přenosech z Roland-Garros v Paříži, nebo v našem oceňovaném studiu Cube, které dává ty nejlepší možnosti pro vyprávění příběhů. Naše neuvěřitelná televizní sestava nabídne fanouškům ještě hlubší analýzy a pomůže jim lépe pochopit důvody, proč byl každý zápas vyhrán, nebo prohrán. Díky tomu, že každý zápas bude k dispozici v živém vysílání i na vyžádání, víme, že letošní ročník bude pro fanoušky v celé Evropě výjimečný.“

VÍCE NEŽ JEN TURNAJ VE DVOUHRÁCH

Novak Djoković a Barbora Krejčíková budou obhajovat tituly, které vybojovali před dvanácti měsíci. V neděli 22. května Roland-Garros odstartuje, ale pařížský grandslam je více než turnajem dvouhry mužů a žen.

Již od pondělí 16. května nabízí Společnost Warner Bros. Discovery Sports na digitálních platformách živé a exkluzivní přenosy z kvalifikace. Dále bude možné sledovat všechny zápasy čtyřher i vozíčkářů, a to buď na lineárních, nebo digitálních platformách. To znamená, že diváci budou mít přístup ke všem 886 zápasům z letošního Roland-Garros na aplikacích Eurosportu (v ČR Eurosport.com a Eurosport Player).

EXPERTI NABÍDNOU ANALÝZY PŘÍMO Z MÍSTA DĚNÍ I ZE STUDIA

V průběhu turnaje nabídne své postřehy řada celosvětově uznávaných tenisových expertů. Bývalí hráči Top 10 Barbara Schettová a Tim Henman se v Londýně představí ve špičkovém studiu s rozšířenou realitou Cube a sedminásobný grandslamový šampion Mats Wilander – v den 40. výročí svého prvního titulu na French Open – se ohlásí přímo z Roland-Garros, kde se k němu připojí tenisová ikona John McEnroe a dvojnásobný finalista turnaje Àlex Corretja.

V Paříži bude i Alizé Limová, která pro Warner Bros. Discovery Sports debutovala na obrazovkách během Australian Open. Fanouškům přiblíží atmosféru města i areálu Roland-Garros. Svůj pořad bude uvádět denně od 10:30 před startem dopoledních zápasů.

OBOHACENÝ DIGITÁLNÍ ZÁŽITEK, KTERÝ OHROMÍ FANOUŠKY V CELÉ EVROPĚ

Vycházející norská hvězda Casper Ruud připraví fanouškům exkluzivní pohled do svého světa v rámci pokračující spolupráce se společností Warner Bros. Discovery Sports. Nová epizoda Ruud Talk bude zveřejněna během turnaje na digitálních platformách Eurosportu.

Eurosport.com a Eurosport App budou opět ideálním místem pro fanoušky, kteří hledají hlubší a poutavé vyprávění, přičemž online přenosy z Roland-Garros budou zahrnovat exkluzivní pořad Players’ Voice, názory tenisových expertů Warner Bros. Discovery Sports z celého kontinentu i sestřihy zápasů, což znamená, že nároční tenisoví příznivci budou mít pokrytý každý prvek tenisového dění.

Mezi hlavní body Warner Bros. Discovery Sports z Roland-Garros v roce 2022 patří také:

  • Barbara Schettová a Tim Henman se připojí k přenosům každý den přibližně od 15:00 z londýnského studia Cube. Živě se spojí s experty v Paříži Matsem Wilanderem a Àlexem Corretjou, kteří v teleportačních rozhovorech nabídnou své názory a analýzy.
  • Společnost Warner Bros. Discovery Sports se u příležitosti 40. výročí vítězství Matse Wilandera na Roland-Garros ohlédne na digitálních platformách za klíčovými momenty jeho tažení za titulem.
  • Barbara Schettová a Tim Henman zamíří i do Paříže, aby přímo z místa dění přiblížili vše, co předchází finále dvouhry mužů a žen.
  • Alizé v Paříži: Alizé Limová odhalí oblíbená pařížská místa nejlepších tenistů světa.
  • Nové i osvěžené formáty včetně My Social Network, Entourage, New Kids on the Block a My Playlist, které divákům umožní dostat se pod kůži jejich oblíbeným hráčům mimo kurt.

Vysílání Warner Bros. Discovery Sports z Roland-Garros bude podepřeno zbrusu novou propagací, která se vztahuje k Paříži jako městu lásky – The TVC a ikonická francouzská píseň J’ai deux amours od Josephine Bakerové. Propagační video ZDE.

Pokrytí loňského Roland Garros přispělo nejvyšší průměrnou sledovaností k nejlepšímu červnu Eurosportu 1 od roku 2017. V den mužského finále 13. června navštívilo digitální platformu Eurosport.com více než 4,5 milionu návštěvníků. V červnu 2021 oznámila společnost Warner Bros. Discovery Sports prodloužení smlouvy s FFT o vysílacích právech na Roland-Garros na celoevropské úrovni (s výjimkou Francie) až do roku 2026.

Klíčová data Roland-Garros:
Pondělí 16. května – první kolo kvalifikace

Neděle 22. května – začátek hlavního turnaje

Pondělí 30. května – začíná druhý týden hlavního turnaje a čtvrté kolo

Čtvrtek 2. června – semifinále žen

Pátek 3. června – semifinále mužů

Sobota 4. června – finále žen

Neděle 5. června – finále mužů.

Foto: Eurosport


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí