Jak vybrat pánskou peněženku? Řiďte se těmito 5 kroky


Peněženka je nezbytným doplňkem nejen žen, ale také každého muže. Pánské peněženky ale musí splňovat poněkud jiné nároky než ty dámské. Při výběru zvažte velikost, materiál, barvu i typ zapínání.

Ošoupaná pánská peněženka na nikoho dojem neudělá. Je čas ji vyměnit za nový model, abyste se nemusel stydět vytáhnout peněženku třeba na prvním rande. Jak ale vybrat tu správnou? Na trhu jsou tisíce peněženek a abyste si mezi nimi vybrali dobře, sepsali jsme 5 tipů, které vám výběr usnadní.

1.     Velikost je důležitá

Stejně jako pro ženy je i pro muže velikost peněženky důležitá. Musí se do ní vejít karty, doklady, nějaká ta hotovost i drobné. Případně pak další nezbytnosti, které se často ocitnou v našich peněženkách.

Malá pánská peněženka má tu výhodu, že se vejde i do kapsy. Na druhou stranu často nepojme tolik věcí a naplněná drobnými nebude v kapse působit dobře. Velké peněženky u mužů tak často nevidíme, ale existují. Jsou přehlednější a nabízejí více přihrádek.

Jestli se nedokážete rozhodnout, volte kompromis. Nic příliš velkého, ale ani malého. Takovou, kterou snadno dáte do tašky i do kapsy u kalhot nebo u saka a do níž se vejdou karty, bankovky i mince.

2.     Kvalita na prvním místě

Velmi důležité je dbát na kvalitu provedení i materiálu. Stylová kožená peněženka je vždy sázka na jistotu. Ve slim provedení nebude v kapse působit příliš objemně a je elegantní. Má nadčasový vzhled a minimalismus v podobě několika málo přihrádek na karty a vnitřních kapes.

Sportovní peněženky jsou pak vyrobeny z kvalitních látek a syntetických materiálů. Do přírody a na výlety jsou jako dělané. Dávejte ale pozor na zpracování, které by mělo zajistit dlouhou životnost peněženky.

3.     Místo pro karty i peníze

Ze všeho nejdřív promyslete, co v peněžence budete nosit – kolik máte karet, nosíte s sebou bankovky a mince, a co doklady a další nezbytnosti? Pak přijde na řadu výběr uspořádání prostoru v peněžence. Ideální je, když je místo na mince samostatně uzavíratelné, peněžence má kapsu na bankovky a nabízí několik přihrádek na karty.

4.     Nepodceňte barvu

Barva peněženky se pro muže nemusí zdát tak důležitým kritériem. Ovšem i na ní záleží. Klasikou v podobě hnědé či černé nikdy nic nezkazíte. Ale bát se nemusíte ani kombinací barev například hnědou a výraznější modrou, která peněženku hezky oživí.

5.     Zvolte správný styl

Elegance, nebo sportovní styl? Záleží na vašem stylu oblečení. Peněženka by s vaším stylem měla ladit a hezky do něj zapadnout. Nutno ale říct, že občas se dostanete do situace, kdy se vám hodí elegantní peněženka, i když jste jinak vyloženě sportovní typ, a naopak. V ideálním případě si proto pořiďte peněženky rovnou dvě.

foto: Zalando


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí