Jak to vypadalo na letošní Lollapalooze


Lollapalooza je každoroční hudební festival hostící heavy metalové, alternativně rockové, hip hopové a punk rockové skupiny, taneční a komediální představení a řemeslné stánky. Na festivalu vystupuje množství různých hudebních skupin a v minulosti pomohl objevit a popularizovat alternativní rockové skupiny, jako jsou třeba Pearl Jam, Rage Against the Machine, Nine Inch Nails, nebo The Strokes.

Víkend plný zábavy

Festival založil v roce 1991 zpěvák skupiny Jane’s Addiction Perry Farrell v rámci rozlučkového turné se svou kapelou. Lollapalooza se od té doby konala každoročně až do roku 1997 a následně byla obnovena v roce 2003. Od svého vzniku až do roku 1997 a poté po svém obnovení v roce 2003 měl festival putovní charakter a cestoval po Spojených státech a Kanadě. V roce 2004 se organizátoři festivalu rozhodli rozšířit délku festivalu na dva dny pro každé město, ale nízké tržby z prodeje vstupenek je téhož roku donutily festival zrušit.

Od roku 2005 má festival víkendovou podobu a koná se v Grantově parku v Chicagu ve státě Illinois. Podívejte se do galerie, jak to tam vypadalo letos:


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí