Inovace, trendy v udržitelném stravování a potravinářské novinky. Nenechte si ujít konferenci New Food Forum


New Food Forum je jedinečnou B2B událostí, která chce inspirovat další rozvoj inovativních řešení v potravinářství. Dozvíte se, jaké jsou trendy v udržitelném stravování, jak si stanovit cíle pro nefinanční reportování nebo proč jsou nyní více než kdy jindy důležité i nutriční aspekty produktů včetně fortifikace. Konference, kterou do Česka přináší organizace ProVeg Česko, spojuje retailery, výrobce potravin i startupy s cílem zvýšení množství, dostupnosti a kvality rostlinných produktů a letos proběhne 26. dubna v pražském WPP Campusu. Mezi hlavní partnery konference patří maloobchodní řetězec Tesco a také přední značky rostlinných potravin Upfield, Perfect Canteen, Cibule a Garden Gourmet, Semix a Frujo.

„Stoupající trend rostlinné stravy podněcuje výrobce potravin k rozšiřování své nabídky rostlinných alternativ živočišných produktů a můžeme si všimnout stoupajícího zájmu o vzdělávání se v této oblasti. Také samotní retaileři přicházejí s inovativními výrobky pod vlastními privátními značkami. Tomu se konference přizpůsobila jak tématicky, tak i volbou prostorově velkorysého zázemí WPP Campusu” uvádí Ivana Procházková, manažerka konference z ProVeg.

Foto: ProVeg Česko

Generálním partnerem konference je Tesco, které každým rokem nabízí více rostlinných produktů jako součást udržitelného přístupu k potravinám. Důležitost připisují také důrazu na nutriční aspekty produktů včetně fortifikace.

„Jedním z hlavních cílů našeho podnikání je pomoci našim zákazníkům jíst zdravěji, udržitelněji a za dostupnou cenu. Jídlo, které jíme, není zásadní pouze pro naše zdraví, ale také pro zdraví naší planety. V Tescu již nyní nabízíme více než 250 rostlinných alternativ a ještě více výrobků bez alergenů včetně laktózy či mléka. Stále oblíbenější výrobky rostlinného původu budou ještě dostupnější díky našemu závazku zvýšit jejich prodej o 300 % do roku 2025,” uvádí Chris Gee, produktový ředitel CE ve společnosti Tesco.

Dostupnost výrobků rostlinného původu je zásadní pro překonání bariér na straně spotřebitelů a spotřebitelek. Proto se konference zaměří na jednotlivé retailery, které budou diskutovat v panelu nejen o jednotlivých závazcích směřujících k rostlinnější a udržitelnější budoucnosti. Diskutovat budou zástupci a zástupkyně retailových řetězců Tesco, Billa a Globus. Nejen pro retailery, ale i pro jednotlivé výrobce je důležitá komunikace rostlinných produktů, na tu se zaměří ve své prezentaci agentura Ogilvy, ikona reklamního odvětví věnující se budování značek.

Foto: ProVeg Česko

Jedním z partnerů konference je také jeden z největších výrobců rostlinných alternativ masa, značka Garden Gourmet od Nestle, která zdůrazňuje benefity rostlinné stravy a ukazuje, že tento způsob stravování může být výborný jak chuťově, tak nutričním složením a zároveň odlehčí naší planetě. „Stejně jako New Food Forum vidíme i my v Garden Gourmet budoucnost v inovacích. Neustále vylepšujeme receptury výrobků a zdokonalujeme jejich chuť.,“ vysvětluje brand manažerka Emine Mamarasulovova.

Nově konference přinese také interaktivní workshopy, hosté a hostky se předem registrují na jeden ze zajímavých bloků zaměřených např. na marketing, rostlinné vaření nebo Doughnut Economics model. Lahodný rostlinný catering během celého dne zajistí Perfect Canteen a Cibule. O hladký průběh celé konference se partnersky postará eventová agentura M-ocean, která se zaměřuje na tvorbu udržitelných událostí.

New Food Forum se uskuteční 26. dubna v moderních pracovních prostorech ikonického prvorepublikového paláce: pražský WPP Campus.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli