Roxy rozezní sedm bratrů, kteří skvěle míchají hip hop s jazzem

Z chicagských ulic a nádraží až na pódia Lincoln Centra a Carnegie Hall v New Yorku či Opery v Sydney – to je příběh kapely Hypnotic Brass. Počátky hudební kariéry ale nejsou to jediné zajímavé, co kapelu charakterizuje. Všichni členové jsou pokrevní bratři, konkrétně sedm nejmladších potomků z celkem dvaceti tří dětí jazzové legendy Phila Cohrana.

Hypnotic Brass vytvářela vlastní kompozice už od 90. let, avšak jejich hudební styl se léty proměňoval. Na začátku připomínaly skladby zvuk tradičních neworleanských jazzových big bandů, později se přidal rytmický drive v podobě bicích, baskytary a prvky hip hopu. Dnes je jejich hudba popisována také jako volně plynoucí směs jazzu, hip hopu a afrobeatu, složená ze zvuku čtyř trubek, dvou trombonů, lesního rohu, suzafonu, baskytary a bicích.

V rukávu má kapela i několik alb (mezi jedno z nejznámějších patří Hypnotic Brass Ensemble z roku 2009) a za sebou vystupování s legendami jako je Princ, Damon Albarn (Gorillaz) nebo Mick Jones (The Clash) a jejich song „War“ zněl ve filmovém trháku Hunger Games.

No a co je na tom nejlepší, 2. května 2018 se v rámci festivalu True Music celý band sejde na pódiu pražského klubu Roxy. Vstupenky můžete kupovat už teď tady.

foto: timeout.com, tisková zpráva

architektura auta bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě