Fotograf Jindřich Štreit objede Česko s vlastním pořadem. Jeho dílo zmapuje obsáhlá publikace


Fotograf Jindřich Štreit je naprosto neoddělitelnou součástí české i světové fotografie. Rodák ze Vsetína má za sebou více než 1550 samostatných výstav a jeho práce jsou zastoupeny v mnoha významných světových institucích včetně Muzea moderního umění v New Yorku. Jeho celoživotní dílo se nyní dočká rozsáhlejší knižní podoby, kterou doprovodí také CD s písničkami. Svoji tvorbu poté představí lidem po celém Česku v rámci komponovaného pořadu Věřím na zázraky. Knihu fotografií i vstupenky na představení si lze až do neděle 18. září exkluzivně předobjednat na portálu Hithit.cz.

Foto: archiv Jindřicha Štreita

Kniha bude obsahovat 160 stran s pečlivě vybranými fotografiemi. Ty budou reprezentovat vybrané oblasti celoživotního díla Jindřicha Štreita. K některým z nich budou připojeny také krátké autorské texty popisující příběh vzniku. Kniha se tak významně odliší od jiných publikací a monografií. Navíc ji doplní také CD s písničkami olomouckého písničkáře Nosláva, které složil na míru některým fotografiím. Texty písniček z CD budou publikovány i v knize, což dotvoří celek fotografií a poetiky.

Po vydání knihy a CD se Jindřich Štreit po boku písničkáře Nosláva vydá na tour po vybraných českých městech, kde společně uvedou pořad Věřím na zázraky. „Promítneme fotografie, které Jindřich Šreit doprovodí mluveným slovem a já písničkami. Jindřich osobně odvypráví příběhy ze všech koutů světa, kde fotografoval a zavzpomíná na osudové okamžiky jeho fotografií. Já pořad budu moderovat a prokládat vyprávění písničkami,“ popisuje písničkář Nosláva.

Foto: archiv Jindřicha Štreita

Za celým projektem vydání knihy s fotografiemi Jindřicha Štreita, doprovodného CD a realizací komponovaného pořadu Věřím na zázraky je i dobročinný přesah. Na přání Jindřicha Štreita část z výtěžku sbírky na crowdfundingovém serveru Hithit.cz podpoří znevýhodněné osoby. Projekt zde realizuje Spolek Ability. z.s, který získané prostředky z prodeje knihy a CD použije na svoji činnost ve prospěch osob se specifickými potřebami.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli