Jeden z nejvzácnějších modelů automobilky Ferrari je na prodej


Automobilka Ferrari je rozhodně jedním z největších kultů sportovních vozidel po celém světě už nějaký ten pátek. Pokud máte spoustu peněz a zároveň milujete nádherné sporťáky, Ferrari jistě nechybí ve vašem vozovém parku, ovšem tedy pochybujeme, že by se ve vaší garáži našel jeden z nejvzácnějších modelů automobilky, kterým je 308 GTS QV. Ten už totiž jen tak neseženete.

Auto je zcela výjimečné a proto by vás v žádném případě neměla minout připravovaná aukce, která se uskuteční 13. května v britském Silverstonu. Na ní se bude dražit právě vůz Ferrari 308 GTS QV v nádeherném stavu. Auto v modré metalíze s béžovým interiérem vyjelo v roce 1985 z prodejního placu s 2,9 litrovým osmiválcem, který majitel později nahradil za 4,8 litrový dvanáctiválec z Ferrari 400.

Po prvním majiteli stál vůz od roku 2003 odstaven v garáži až do nedávna, přesněji do roku 2013, kdy si ho vzal jeho současný majitel do parády a kompletně auto zrenovoval. Kromě modernizace motoru byla vyladěna i převodovka, brzdy nebo zavěšení. Cena vozidla se nyní odhaduje mezi milionem a půl až dvěma miliony korun, což ve finále vlastně ani není až tak moc, za takový klenot. Ovšem vše uvidíme až podle aukce. K Ferrari pak dostanete i původní příručku, doklady a dokonce i sadu nářadí. Mrkněte níže na pár fotek a dejte nám vědět, jestli preferujete současné sporťáky či staré klasiky jako právě toto Ferrari 308 GTS QV.

foto: motor1.com


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí