Eva Samková si dopumpovala pro vítězství na Red Bull Feel the Wheel

Po roční pauze se 17. června 2017 vrátila do Benátek nad Jizerou longboardová elita. Na speciálně upravené trati se představili fanoušci „dlouhých prken“ a mezi nimi i obhájkyně vítězství a nejlepší snowboardistka posledních let Eva Samková. Ta ani letos nenašla přemožitelku a s přehledem ovládla závod Red Bull Feel the Wheel.

Longboardoví nadšenci z Čech i blízkého okolí si mohli vrátit do svých kalendářů akci, která nemá ve světě obdoby. Již od pátku se do Benátek nad Jizerou začali sjíždět jezdci, kteří se rozhodli postavit se výzvě v závodě, který v sobě kombinuje prvky snowboardcrossu a jízdy na longboardu.

Při tréninku těsně před kvalifikací jsem zjistila, že mám malý kolečka. Tak jsem je narychlo vyměnila za větší. Jak jsem na ně nebyla zvyklá, tak se mi to trochu rozhoupalo.

Právě podobnosti se svou parádní disciplínou využívala již od první tréninkové jízdy i zlatá medailistka ze Soči Eva Samková. Svou jistotu na jakémkoli prkně ukázala hned v kvalifikaci, kterou suverénně ovládla s pohodlným náskokem pěti vteřin.

Ještě před závodem si česká snowboardcrossařka na obhajobu příliš nevěřila. Podle svých slov neměla natrénováno tak, jak by chtěla. Ani ve finálovém klání ale nenašla přemožitelku a po dvou letech si opět odnesla titul pro vítěze Red Bull Feel the Wheel.

V mužském finále se o první místo utkal Ondřej Zápotocký s dvojnásobným vítězem obou předešlých ročníků Nicolou Nührigem. Po napínavé podívané dopumpoval longboardový šampion ze Salzburku jen těsně za Zápotockým. Vůbec poprvé si tak vítězství v mužské kategorii vychutnal domácí závodník.

foto: Jan Kasl

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO